Альтернатива є! Не дайте себе ошукати!

Максим Коломис

Максим Коломис

Коломис Максим Анатолійович. Народився 4 вересня 1983 року.
Навчався в Рівненському інституту слов'янознавства Київського славістичного університету, де здобув вищу освіту та отримав диплом спеціаліста з міжнародних відносин.
Старший редактор відділу телепрограм телеканалу РТБ.
E-mail: kolomism@ukr.net
Максим Коломис

Минуло вже більше місяця, як Україна погрузла у політичну кризу, спровоковану корупційними скандалами навколо деяких особливо зажерливих членів команд Президента і Прем’єр-міністра. Утім, ситуація у верхах завжди на виду, в той час як дещо менші за масштабом «міжсобойчики» точаться по всій Україні,зокрема і у нашому рідному Квасилові, де команда селищного голови Степана Горбатюка вступила в затяту боротьбу з колективним підприємством «Житловик-1». Ціна питання – контроль за місцевим ринком комунальних послуг.

Річ у тому, що 1 липня набуде чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», відповідно до якого квасилівські мешканці багатоповерхівок отримають право самотужки визначатися з формою управління своїми помешканнями. Усі багатоквартирні будинки знімаються з балансу місцевих органів влади і передаються управителю, якщо до тих пір мешканці не створили ОСББ.

Варто завважити, що у Квасилові ОСББ вже діє в колишньому гуртожитку поблизу Квасилівського професійного ліцею і кожен, хто був там нещодавно і кілька років тому, може наочно оцінити різницю, як було і як є. Створення ОСББ в квасилівських багатоповерхівках становить неабияку загрозу для підприємства «Житловик-1», яке багато років поспіль було місцевим монополістом з надання комунальних послуг.

Наприкінці лютого Квасилівська селищна рада створила тимчасову комісію з питань інформування населення про можливості організації ОСББ та інших форм управління багатоквартирними будинками. На її зборах люди Миколи Жильчука голосно агітували саме за «іншу форму», запевняючи, що альтернативи їхньому підприємству у нашому селищі немає і бути не може. Одразу після зборів почали енергійно обходити квартири усіх квасилівських багатоповерхівок, агітуючи людей підписувати листи за те, аби комунальні послуги їм і надалі надавав «Житловик-1».

Не задоволена таким станом справ Квасилівська селищна рада спересердя відібрала у пана Жильчука трактор, який до цього за копійки здавала йому в оренду, а після цього анонсувала, що вже невдовзі створюватиме у Квасилові альтернативне комунальне підприємство.

Ставка робиться на традиційну інертність квасилівчан, яким підписати будь-який папірець куди легше, ніж глибше вникнути в проблему, а тим більше – взяти на себе ініціативу. А між тим, принципової різниці, Горбатюка чи Жильчука робити управителем вашого будинку немає. І у тому і у іншому випадках комфорт ВАШОГО проживання залежатиме НЕ ВІД ВАС І НЕ ВІД ВАШИХ СУСІДІВ!

Цей шлях найлегший, але він – у позавчорашній день, в якому можна жити виключно так, як ми до цього багато років жили: з прорваними трубами, захаращеними під’їздами і вічно розведеними руками: а хіба ми в тому винні?

Між тим саме за цей шлях усіх нас агітуватимуть вже на найближчих зборах, які проводитимуть у наших дворах, переконуючи, що управителем будинку треба зробити саме підприємство досвідченого Миколи Жильчука. При цьому навряд чи згадуватимуть, що у минулому скликанні Рівненської райради він входив у лояльне до режиму Януковича об’єднання «За соціальну справедливість», депутати з якого навіть після розстрілів на Майдані не голосували за його засудження.

Не надто наголошуватимуть також і на тому, що  ІСНУЄ РЕАЛЬНА АЛЬТЕРНАТИВА – створення ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ, яке дозволить нам з вами контролювати, на що саме витрачаються кошти, які сплачуються за комунальні послуги. Маючи власне ОСББ, громада сама вирішує, з ким заключити договір, щоб будь-яка робота виконувалися краще і якісніше. Головою ОСББ завжди можна обрати людину, яка є вашим сусідом і яку завжди можна спитати щодо будь-якого випадку, який вас турбує.

Цей варыант, щоправда, далеко не такий простий, як той, що нам запропонують на зборах. Адже потрібно знайти людину, яка має відповідний досвід і погодиться взяти на себе усі організаційні питання. Потрібно буде вирішити, в який спосіб платити їй за це зарплатню, зважаючи, що робота керівника ОСББ насправді не легка і потребуватиме максимальної зайнятості.

Краще за все обрати когось, хто працював у Європі, на практиці знає, як ця система функціонує там, а відтак здатен впровадити відповідний досвід і у нас. Не впораються – громада завжди може знайти когось іншого.

Значно простіше покластися на «Житловик-1» або майбутнє підприємство, яке нині активно заходилися створювати пани Горбатюк та Котовський. Варто, одначе, бути готовим, що ставши управителем,  воно забере собі максимум повноважень у сфері комунального обслуговування багатоповерхівок, і, за великим рахунком, мало залежатиме навіть від Квасилівської селищної ради. Не буде кого спитати, чому у нас такі захмарні тарифи на «комуналку» і чому, скажімо, картки на ліфти нам продають за необґрунтовано високою ціною. Від нашої інертності виграватиме виключно найхитріший – той, хто сидить «на потоку». А квасилівчани і далі житимуть, як жили і звинувачувати у цьому зможуть хіба самі себе…

Якщо відчуваєте в собі потенціал, ЗАПРОПОНУЙТЕ ВЛАСНУ КАНДИДАТУРУ НА ГОЛОВУ ОСББ ВАШОГО БУДИНКУ! Якщо ж відповідних навиків не маєте,  принаймні обов’язково прийдіть на збори мешканців свого будинку, аби ближче поспілкуватися з небайдужими однодумцями і разом обрати найкращий з можливих варіантів. Інакше, оберуть за нас…

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...
 • КВАСИЛІВ

  Він давно береже ваш комунальний спокій – будьте певні! Він – професіонал та чужими руками та словами був проти будь-якого прояву демократії громади (в т.ч. ОСББ).

  Проте раптом все помінялося!!! Нікому до цього моменту особливо не потрібне комунальне майбутнє громади, раптом стало цікаве всім. Прокинувся і головний (чи не пізно?), прокинувся професіонал, згадавши колишні подвиги на барикадах, змовчавши про зради. Прокинулась і стурбована громада, що прийшла прислухатися до його слів. А він ПРОЗРІВ!!! Тепер вивляється ОСББ це супер і він не був проти “нікагда” і навіть готовий … розробити статут…(щоправда його шаблон давно є у вільному доступі), запропонувати-ПРИЗНАЧИТИ управляючих, а ліфт за картками це погано і це треба міняти (а де ви були рік тому?).

  Але це все потім, потім, а зараз хай стурбована та зомбованими колишніми подвигами професіонала громада займається своїми картоплями, буряками. Все зробить він, адже хто як не професіонал. До речі і питання з ліфтами порішає. Стурбована громада на думку професіонала просто не має шансу на життя без нього. Ну але це все потім потім. Таким чином професіонал професійно усуває конкурентів на своєму шляху, хоча задумка славнозвісного закону про ОСББ якраз була в тому щоб дати змогу стурбованій громаді ОБИРАТИ виконавця. Здається що ще треба – і навіть іноземці кошти на утеплення та інші прибамбаси дають – тільки ж створіть його, оте ОСББ (як кажуть в анекдоті хоч лотерею купіть для виграшу). Але чомусь листівки із закликами від професіонала висять на під”їздах по кільканадцять днів і ніхто їх не чіпає в той час як ініціатори створення ОСББ клеять свої заклики, а через годину-другу магічним чином листівки зникають. Професіонал не хоче пускати в свою пісочницю будь-кого і навіть головний з його ініціативою йому не завадить.

  Питання, звичайно, і до стурбованої громади – а де ми всі були, доки професіонали поряд ганяли з барикади на барикади? Спостерігали, чекали, сиділи на диванах і матюкали їх усіх з їхніми барикадам?. А професіонали вони такі – бдять, ночами не сплять, вони дбають про наш спокій, керують…

  А стурбована громада починає вже зараз щось підписувати, нагодована обіцянками створити, розрулити, вирішити. Дай Бог щоб хоча б обіцянки професіонала були втілені в життя. Але державна ідея перетворити стурбовану громаду на РЕАЛЬНУ СИЛУ десь зникла….