Альтернатива є! Не дайте себе ошукати!

Максим Коломис

Максим Коломис

Коломис Максим Анатолійович. Народився 4 вересня 1983 року.
Навчався в Рівненському інституту слов'янознавства Київського славістичного університету, де здобув вищу освіту та отримав диплом спеціаліста з міжнародних відносин.
Старший редактор відділу телепрограм телеканалу РТБ.
E-mail: kolomism@ukr.net
Максим Коломис

Минуло вже більше місяця, як Україна погрузла у політичну кризу, спровоковану корупційними скандалами навколо деяких особливо зажерливих членів команд Президента і Прем’єр-міністра. Утім, ситуація у верхах завжди на виду, в той час як дещо менші за масштабом «міжсобойчики» точаться по всій Україні,зокрема і у нашому рідному Квасилові, де команда селищного голови Степана Горбатюка вступила в затяту боротьбу з колективним підприємством «Житловик-1». Ціна питання – контроль за місцевим ринком комунальних послуг.

Річ у тому, що 1 липня набуде чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», відповідно до якого квасилівські мешканці багатоповерхівок отримають право самотужки визначатися з формою управління своїми помешканнями. Усі багатоквартирні будинки знімаються з балансу місцевих органів влади і передаються управителю, якщо до тих пір мешканці не створили ОСББ.

Варто завважити, що у Квасилові ОСББ вже діє в колишньому гуртожитку поблизу Квасилівського професійного ліцею і кожен, хто був там нещодавно і кілька років тому, може наочно оцінити різницю, як було і як є. Створення ОСББ в квасилівських багатоповерхівках становить неабияку загрозу для підприємства «Житловик-1», яке багато років поспіль було місцевим монополістом з надання комунальних послуг.

Наприкінці лютого Квасилівська селищна рада створила тимчасову комісію з питань інформування населення про можливості організації ОСББ та інших форм управління багатоквартирними будинками. На її зборах люди Миколи Жильчука голосно агітували саме за «іншу форму», запевняючи, що альтернативи їхньому підприємству у нашому селищі немає і бути не може. Одразу після зборів почали енергійно обходити квартири усіх квасилівських багатоповерхівок, агітуючи людей підписувати листи за те, аби комунальні послуги їм і надалі надавав «Житловик-1».

Не задоволена таким станом справ Квасилівська селищна рада спересердя відібрала у пана Жильчука трактор, який до цього за копійки здавала йому в оренду, а після цього анонсувала, що вже невдовзі створюватиме у Квасилові альтернативне комунальне підприємство.

Ставка робиться на традиційну інертність квасилівчан, яким підписати будь-який папірець куди легше, ніж глибше вникнути в проблему, а тим більше – взяти на себе ініціативу. А між тим, принципової різниці, Горбатюка чи Жильчука робити управителем вашого будинку немає. І у тому і у іншому випадках комфорт ВАШОГО проживання залежатиме НЕ ВІД ВАС І НЕ ВІД ВАШИХ СУСІДІВ!

Цей шлях найлегший, але він – у позавчорашній день, в якому можна жити виключно так, як ми до цього багато років жили: з прорваними трубами, захаращеними під’їздами і вічно розведеними руками: а хіба ми в тому винні?

Між тим саме за цей шлях усіх нас агітуватимуть вже на найближчих зборах, які проводитимуть у наших дворах, переконуючи, що управителем будинку треба зробити саме підприємство досвідченого Миколи Жильчука. При цьому навряд чи згадуватимуть, що у минулому скликанні Рівненської райради він входив у лояльне до режиму Януковича об’єднання «За соціальну справедливість», депутати з якого навіть після розстрілів на Майдані не голосували за його засудження.

Не надто наголошуватимуть також і на тому, що  ІСНУЄ РЕАЛЬНА АЛЬТЕРНАТИВА – створення ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ, яке дозволить нам з вами контролювати, на що саме витрачаються кошти, які сплачуються за комунальні послуги. Маючи власне ОСББ, громада сама вирішує, з ким заключити договір, щоб будь-яка робота виконувалися краще і якісніше. Головою ОСББ завжди можна обрати людину, яка є вашим сусідом і яку завжди можна спитати щодо будь-якого випадку, який вас турбує.

Цей варіант, щоправда, далеко не такий простий, як той, що нам запропонують на зборах. Адже потрібно знайти людину, яка має відповідний досвід і погодиться взяти на себе усі організаційні питання. Потрібно буде вирішити, в який спосіб платити їй за це зарплатню, зважаючи, що робота керівника ОСББ насправді не легка і потребуватиме максимальної зайнятості.

Краще за все обрати когось, хто працював у Європі, на практиці знає, як ця система функціонує там, а відтак здатен впровадити відповідний досвід і у нас. Не впораються – громада завжди може знайти когось іншого.

Значно простіше покластися на «Житловик-1» або майбутнє підприємство, яке нині активно заходилися створювати пани Горбатюк та Котовський. Варто, одначе, бути готовим, що ставши управителем,  воно забере собі максимум повноважень у сфері комунального обслуговування багатоповерхівок, і, за великим рахунком, мало залежатиме навіть від Квасилівської селищної ради. Не буде кого спитати, чому у нас такі захмарні тарифи на «комуналку» і чому, скажімо, картки на ліфти нам продають за необґрунтовано високою ціною. Від нашої інертності виграватиме виключно найхитріший – той, хто сидить «на потоку». А квасилівчани і далі житимуть, як жили і звинувачувати у цьому зможуть хіба самі себе…

Якщо відчуваєте в собі потенціал, ЗАПРОПОНУЙТЕ ВЛАСНУ КАНДИДАТУРУ НА ГОЛОВУ ОСББ ВАШОГО БУДИНКУ! Якщо ж відповідних навиків не маєте,  принаймні обов’язково прийдіть на збори мешканців свого будинку, аби ближче поспілкуватися з небайдужими однодумцями і разом обрати найкращий з можливих варіантів. Інакше, оберуть за нас…

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...