Через недбалість квасилівських чиновників вулицю Шкільну ремонтуватимуть ще не скоро

Вулиця Шкільна у селищі Квасилів капітально не ремонтувалася жодного разу. Час від часу ями латали, але бажаного результату це не приносило. Дорога з кожним разом руйнувалася все більше. У липні минулого року асфальт провалився.

Місцеві жителі влаштували вказівник, аби водії у ямі не погубили колеса.

Тодішній селищний голова Степан Горбатюк у коментарі одному з телеканалів говорив, що цю яму «зараз ремонтувати не будуть». Слова свого посадовець дотримався – яма й досі там.

Тендер на ремонт вулиці 

На початку серпня 2020 року Квасилівська селищна рада оголосила тендер на капітальний ремонт вулиці Шкільної. Переможець – київська фірма ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп»». Кияни  370 метрів вулиці зголосилися відремонтувати за 1 мільйон 138 тисяч гривень. Це при тому, що загальна протяжність вулиці становить 1 кілометр 100 метрів. Договір уклали 21 вересня. Попередньо завершити ремонт мали ще до кінця минулого року. Втім його навіть не розпочали. Натомість 2 грудня уклали додаткову угоду.

Згідно з нею ремонт вулиці мають завершити уже до жовтня 2021 року.

Та, як виявилося, цей договір уже нічого не означає.

Підпис під угодами ставив колишній селищний голова Степан Горбатюк. Чому роботи по вулиці Шкільній не розпочалися, говорити не став, послався на зайнятість. Порекомендував «звертатися до керівництва, там усе розкажуть». 

Роботи не стартували через неякісний проєкт

«Пан Горбатюк замовив проєктно-кошторисну документацію, скажімо так, цей проектант мені не відомий, але я бачила цю проектно-кошторисну документацію. Так от, експертизу вона не пройшла. Оскільки експертизу вона не пройшла, то відповідно не дозволили капітально ремонтувати вулицю Шкільну», – говорить староста селища Квасилів Віта Кисільова.

За словами Віти Кисільової неправильно був вказаний масштаб робіт. Тендер, який провели – недійсний. Гроші замовнику перераховані не були.

«Тендер був проведений. Замовником на майданчику «Prozorro» виступила Квасилівська селищна рада. І коли розпочався процес реорганізації, ці договори, які укладалися Квасилівською селищною радою  не були реалізовані, були перенаправлені у Рівненську міську раду. А вона не змогла виступити замовником, оскільки на майданчику Prozorro замовника змінити неможливо»,розповіла Віта Кисільова.

Вулицю таки ремонтуватимуть, коли – невідомо. На часі, за словами Віти Кисільової, виготовлення проєктно-кошторисної документації.

«Гроші на ремонт є, але все не буде швидко, щоб не порушувати вимог законодавства» –  підсумувала староста Квасилова. 

Якби першочергова проєктно-кошторисна документація пройшла експертизу, вулицю б ремонтували. Кошти на той час у селища були. Після приєднання до Рівного грошей теж не бракує та чи вистачить у людей терпіння чекати?

Чиновникам доведеться відповісти

 Депутат Рівненської районної ради Павло Дутко ще будучи громадським активістом використовуючи різні методи вимагав від Квасилівської селищної ради ремонту вулиці Шкільної. Однак окрім гнівних анонімних статей на офіційному сайті органу місцевого самоврядування нічого більше досягнути не вдалося.

«Це вже не перший випадок, коли через недбало оформлені документи влада Квасилова не зуміла освоїти передбачені кошти. Так у 2017 році селище втратило 1 мільйон 200 тисяч гривень, виділених з державного бюджету на боротьбу з підтопленням. Тоді теж проєкт не пройшов експертизу»,нагадав Павло Дутко.

Але, як бачимо, життя Степана Горбатюка, Віту Кисільову та інших квасилівських чиновників так нічому і не навчило. Пройшло кілька років, і знову всі мають страждати через недбалість представників колишньої і нинішньої влади, які зробили майже аналогічну помилку.

«Зрозуміло, що староста Квасилова Віта Кисільова усе погане хоче звалити на свого попередника Горбатюка. От тільки всі добре памятають, що впродовж останніх десяти років вона завжди була при владі і як депутат селищної ради і як працівник апарату. Тому відповідати за некомпетентність доведеться в рівній мірі як Горбатюку, так і Кисільовій та усім іншим, хто має відношення до підготовки неякісного проєкту.

 Громадська організація «Новий Квасилів», яку я очолюю, збирає усю необхідну інформацію і вже найближчим часом звернеться до поліції, щоб притягнути до відповідальності некомпетентних чиновників Квасилівської селищної ради і з’ясувати, куди поділися кошти, виділені на ремонт вулиці Шкільної. А це – більше мільйона гривень»,зазначив Павло Дутко.

Згідно затвердженого  сесією міської ради Рівного «Стратегічного плану розвитку громади селища Квасилів» вулиця Шкільна у списку вулиць, де будуть робити капітальний ремонт.

Сергій ШАМІН

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...