Добровільне об’єднання територіальних громад: яким шляхом піде Квасилів?

Добровільне об’єднання територіальних громад яким шляхом піде Квасилів

Громадські слухання на тему «Децентралізація та об’єднання громад: який шлях обере Квасилів?» відбулися у середу, 10 червня, в Квасилівському будинку культури. У підсумку, думки людей розділилися майже порівну. Частина присутніх виступила за приєднання Квасилова до Рівного, інші учасники зборів наполягали на створенні спільної територіальної громади разом з Корнинською, Білокриницькою, Тайкурською та Городищенською сільськими радами.

Агітувати квасилівчан за об’єднання селища з обласним центром приїхали заступник міського голови Рівного Руслан Шевчук, депутат Рівненської міської ради Сергій Паладійчук та громадський активіст Юрій Трачук.

Натомість селищний голова Квасилова Дмитро Крет повідомив, що в селищі вже проведено громадські слухання в мікрорайоні Хмільне та дошкільному навчальному закладі, і в обох випадках їх учасники одноголосно підтримали ідею об’єднання навколо Квасилова усіх сусідніх сіл в єдину територіальну громаду.

За створення великого об’єднання з центром в Квасилові виступив і голова громадської організації «Новий Квасилів» Павло Дутко:

– Я є прихильником «Великого Квасилова». Вважаю, що наше селище є самодостатнім населеним пунктом з розвиненою інфраструктурою і саме Квасилів має стати центром об’єднаної громади до якої повинні приєднатися Корнинська, Білокриницька, Городищенка та Такурська сільські ради. Окрім додаткових повноважень та фінансових надходжень це допоможе вирішити також і проблему транспортного сполучення між усіма згаданими селами. Адже абсолютно ненормальною є ситуація, коли щоб добратися до Колоденки, Тайкур, чи Білої Криниці квасилівчанам потрібно спочатку їхати в Рівне, а там робити пересадку. Сподіваюся, що якість доріг між селами при цьому також покращиться.

У той же час голова виконкому Громадського Руху «Народний контроль» на Рівненщині, квасилівчанин Дмитро Сільман, який виступив одним з організаторів громадських слухань, зазначив, що найголовніше – це мати законні підстави для прийняття рішення про об’єданння:

– Якщо громади згідно Закону повинні об’єднуватися добровільно, то думка мешканців має бути ключовою. Для того, аби результати волевиявлення квасилівчан були легітимними, слід прийняти відповідний нормативний акт. Тож наразі потрібно розпочинати роботу над створенням Статуту територіальної громади Квасилова».

У ході обговорення учасники громадських слухань вирішили утворити ініціативну групу для вивчення Закону України «Про добровільне об’єднання громадян», а також створення Статуту територіальної громади Квасилова. Усі бажаючі можуть приєднатися до ініціативної групи, зателефонувавши за номером: 067-872-29-67.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...