Дорога, чи річка? На вулиці Зеленій машини провалюються під лід

У Квасилові біля Рівного вода заблокувала двори та виходи з будинків жителів вулиці Зеленої. Люди підозрюють, що підтоплення стаються через будівництво сусідів, – повідомив кореспондент «Суспільного».

Що заважає мешканцям

Житель вулиці Зеленої у Квасилові Віталій Мулярчук є основним годувальником родини з шести людей. Професійний електромеханік, останні кілька днів не їздить на виклики та у відрядження через велику калюжу, яка виникла під їхнім будинком.

«Близько 30-35 сантиметрів, в чоботах нормально не можна пройти. Дитину до школи під руки або – на плечі, а, як примерзне вранці, то відливаємо фіртку, щоб могли діти вийти», – розповів Віталій Мулярчук.

Його мама Зоя Мулярчук зазначила: через воду не виходить з дому взагалі. І додала, що підтоплювати їх стало після того, як через дорогу почали будуватися сусіди.

«Ми ж купляли нормальну хату, нормальне подвір’я, нормальне все. Раніше вода проходила і спадала. А вже цього року побудували на болоті хати, а воді треба десь стікати», – сказала жінка.

Віталій Мулярчук уточнив, що воду неможливо відкачати, бо немає каналізації чи канави, в яку б вода стекла. Останню, за словами чоловіка, забудували і тепер від підтоплень потерпають всі мешканці вулиці.

Віталій Мулярчук розповів, що на підтопленій вулиці періодично застрягають автівки. Аби їх витягнути залучають тяжку техніку

Люди вказали на ями, якими вкрита дорога. У них збирається вода, напередодні в одній з них застряло авто.

«Колеса були повністю в воді. Машина не могла виїхати без допомоги інших, трактора визвали, чи якусь машину вантажну, і витягували. Машин багато їздить сюдою, тому що скорочений шлях до школи, садочків», – сказала жителька вулиці Зеленої Лілія Жабчик.

Староста лише обіцяє

Староста Квасилова Віта Кисільова підтвердила: причина підтоплень – забудова масиву. Місцевість болотиста, а більшість людей, зводячи будинки, порушували будівельні норми.

«Все, що зараз ми маємо – підтоплення, зруйнована дорога, це – наслідок господарської діяльності. Коли люди господарювали так, як кожний хотів. Меліоративні канали по вулиці Зеленій частково засипані, хтось загородив, хтось вивів септики у меліоративні канави», – зазначила староста.

Облаштувати узбіччя на вулиці Зеленій, аби люди змогли нормально ходити, зможуть лише з настанням сприятливих погодніх умов. Аби вирішити проблему підтоплення, зі слів Віти Кисільової, потрібно насамперед провести геодезію масиву.

«Ми побачимо, де знаходяться підземні води, в якому місці їх виштовхують, і куди ми можемо їх скерувати. Перший крок – геодезія. Другий крок – проєктно-кошторисна документація. Третій крок – мільйони на те, щоб облаштувати покриття», – розповіла Віта Кисільова.

За її словами, облаштувати потрібно і водовідведення, і акумулюючу водойму. Це можна зробити за умови, що геодезисти затвердять відведення, в тому числі й підземних вод, до найближчої водойми.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...