Шляхом Януковича

Павло Дутко

Павло Дутко

Дутко Павло Юрійович. Народився 30 травня 1981 року.
Навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті, де здобув вищу освіту та отримав диплом вчителя української мови та літератури, світової літератури.
Голова правління громадської організації «Новий Квасилів». Голова Рівненської районної організації політичної партії «Сила Людей».
Одружений, виховує сина.
E-mail: dutco@ukr.net
Павло Дутко

Сьогодні, 25 жовтня, відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Квасилівської селищної ради, де прийматимуться важливі для громади рішення. Але, на жаль, цього разу мешканці селища про те, що відбувалося на виконкомі, не дізнаються.

Влада Квасилова вирішила, що громаді не потрібно знати зайвого, вже вкотре, у найгірших традиціях режиму Януковича, обмеживши право мешканців на доступ до публічної інформації, назвавши її персональними даними, і, щоб вже напевне ніхто ні про що не дізнався – попередньо виключила мене з числа членів виконкому, як єдиного представника громадськості у цій гілці місцевого самоврядування.

Власне, виключення мене з виконкому, яке відбулося на сесії Квасилівської селищної ради, нагадувало погано зрежисовану виставу. Житель Квасилова, який переживає важкі душевні муки через те, що платники податків дізналися про рішення виконкому виділити йому кілька сотень гривень. Депутати, які не орієнтуються в законах, що регламентують і визначають їх діяльність. Селищний голова, який настільки поспішав здихатися свого політичного опонента, що не зважав ні на законність рішення, ні на чисельні порушення регламенту.

Звісно, офіційні причини мого виключення з виконкому надто несерйозні для того, щоб у них хтось повірив. Як же було усе насправді? З самого початку моєї діяльності на посаді члена виконавчого комітету селищної ради я задекларував прагнення зробити функціонування виконкому максимально публічним та відкритим. Саме таким був і залишається запит суспільства. Разом з іншими членами громадської організації «Новий Квасилів» ми подарували квасилівчанам справжнє свято демократії. Якщо раніше про діяльність виконавчого комітету люди дізнавалися лише з чуток і для більшості громадян засекреченим залишався навіть його персональний склад, то рік тому все змінилося. Ми оприлюднювали в соцмережах усі рішення, викладали відео засідань, а про найбільш резонансні питання і голосування стосовно них я розповідав мешканцям Квасилова детально, використовуючи для цього засоби масової інформації.

Але, як виявилося, система була категорично проти відкритості і публічності. Жодна людина з апарату селищної ради не хотіла, щоб громада ставила їй зайві питання. А питань цих з кожним разом ставало усе більше. Приміром, чому одним підприємцям можна усе, а у інших забирають дозволи на торгівлю? Чому працівники селищної ради п’ють мінеральну воду, куплену за бюджетні гроші, у той час як прості люди купляють її за власні заощадження? Чому кошти платників податків влада використовує для власного піару в міськрайонній газеті «Слово і час»? Перелік питань до Степана Горбатюка і його оточення можна продовжувати до нескінченності.

Нині влада Квасилова, зрозумівши, що накоїла і які це все може мати наслідки для неї, намагається приховати від громади як рішення про моє незаконне виключення, так і протокол поіменного голосування з цього питання. Інформаційний запит з вимогою надати мені зазначені вище документи я зареєстрував у секретаря селищної ради ще 13 жовтня. Сплили усі терміни, але жодної відповіді немає. «Як уже порушувати закони, то до кінця» – подумали напевне підлеглі селищного голови, вирішивши вже не вперше проігнорувати моє звернення. Але замести сліди їм ніхто не дозволить і рано, чи пізно, мешканці Квасилова дізнаються імена усіх, хто обікрав громаду, позбавивши її можливості контролювати владу.

Досить часто використовуючи у своїй діяльності методи Януковича, вважаючи, що народ не повинен знати, чим займається «цар», пан Горбатюк тим самим ризикує закінчити так же ганебно, як і вже колишній президент України. Уже зараз у коридорах Рівненської райдержадміністрації усе частіше чути від посадовців відверте роздратування некомпетентністю нинішнього селищного голови Квасилова. Чи довго усе це терпітиме громада, життя якої робиться дедалі нестерпнішою і чи не позбавлять пана Горбатюка його посади достроково? Питання риторичне.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (5 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...