Громада протестувала проти високих тарифів на газ та тепло

Сотні квасилівчан зібралися вчора, 15 січня, під стінами теплопункту комунального підприємства «Рівнерайкомуненергія», щоб висловити свою незгоду з різким зростанням тарифів на газ та тепло для населення.

За словами жителя Квасилова Романа, за опалення трикімнатної квартири він змушений заплатити значно більше, ніж місяць тому:

– У платіжці значиться сума, майже на тисячу гривень більша, ніж була у грудні. Крім того, у Рівному за аналогічну площу тариф менший, аніж у Квасилові. Це обурює багатьох людей, оскільки зараз карантин і кошти заробити не так вже й просто.

Цікавили представників громади і інші питання. Приміром, хто має доступ до загальнобудинкових лічильників тепла.Так квасилівчанин Ігор каже, що взагалі не впевнений, що такий прилад обліку є в його будинку:

– Керівники «Рівнерайкомуненергії» нам сьогодні розповідають, що кожен будинок обладнаний таким лічильником. Але у нас я його не бачив і думаю, що він давно не працює. Якщо лічильник є, то я хочу бути одним із тих представників, які будуть контролювати показники, адже люди не мають доступу до тих цифр, які нам нараховують.

Поступово збори перемістилися до Квасилівського будинку культури, де влада і обрані особи від кожного будинку обговорили шляхи вирішення проблеми. У результаті, учасники заходу прийняли резолюцію, в якій вимагають знизити тарифи та пришвидшити процес передач квасилівської котельні на баланс Рівного.

Як розповів голова фракції партії «Голос» у Рівненській районній раді Павло Дутко в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на «Суспільному», підвищення тарифу на тепло повязане зі збільшенням мінімальної зарплати, а також суттєвим зростанням вартості споживання та транспортування газу та електроенергії:

– На жаль, у бюджеті Рівненської районної ради сьогодні немає коштів, щоб компенсувати споживачам різницю в тарифі. Тому я ініціював проведення 22 січня позачергової сесії районної ради, аби звернутися до Президента, Кабінету мінстрів та Верховної Ради з вимогою негайного зниження тарифів на газ та електроенергію. Якщо це станеться, тариф одразу зменшиться і на місцевому рівні.

Крім того, Квасилів сьогодні увійшов до складу Рівненської територіальної громади. Відповідно, жителі селища повинні мати такі ж тарифи на тепло, як і в обласному центрі. Для цього на вже згаданій сесії районна рада ініціює передачу квасилівської котельні на баланс Рівного. Це дасть змогу назавжди вирівняти тарифи двох населених пунктів і зробити їх для квасилівчан значно меншими, ніж воно є зараз.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...