Громадські активісти – проти податку на нерухомість для мешканців селища

Громадські активісти – проти податку на нерухомість для мешканців селища

Встановити нульову ставку податку на нерухомість для мешканців Квасилова, квартири та будинки яких мають велику площу, пропонують владі селища представники громадської організації «Новий Квасилів». Таку пропозицію вони висловили 20 січня, на круглому столі щодо обговорення питання запровадження відповідного податку, що відбувся в Будинку культури селища.

На думку автора пропозиції, голови громадської організації «Новий Квасилів» Павла Дутка (на фото), у нинішніх складних економічних умовах такий податок може стати серйозним тягарем для багатьох мешканців селища:

– Звісно, можна говорити про Київ, де встановлюють максимальну ставку податку на нерухомість і за рахунок цього збираються значно поповнити міський бюджет. Але в Квасилові зовсім інша ситуація. У нас дуже мало по-справжньому заможних людей. Але, разом з тим, існують такі будинки, як по вулиці Молодіжній, 32, де 4-кімнатні квартири з великими коридорами більше схожі на гуртожитки. Родини, що там мешкають, і так значну суму змушені сплачувати за тепло та інші комунальні послуги. Їм сьогодні особливо важко. Тож встановлення відповідного податку нині в Квасилові однозначно не на часі. Закінчиться війна, вийде з кризи економіка, зростуть зарплати мешканців селища – тоді можна буде знову повернутися до цього питання.

Проблема в тому, що податок на нерухомість у його нинішньому стані є дуже недосконалим. Він урівнює заможних людей, що мають великі будинки, і пенсіонерів, які мешкають у старих будівлях, яким багато років і котрі знаходяться в жахливому стані. Тому було б значно логічнішим, якби податок залежав не від кількості квадратних метрів, а від інших чинників, таких як вартість квартири, чи будинку.

Наша пропозиція стосовно встановлення нульової ставки податку на нерухомість для квасилівчан виявилася єдиною на круглому столі за участю влади селища. Не заперечував нам навіть селищний голова. Тож чекатимемо, що депутати ухвалять відповідне рішення на наступній сесії Квасилівської селищної ради. Громадська організація «Новий Квасилів» уже готує проект рішення. Через своїх депутатів зареєструємо його на розгляд сесії.

Нагадаємо, що після внесення урядом змін до Податкового кодексу України, встановлювати ставку податку на нерухомість з 1 січня 2015 року мають місцеві органи влади.
Ставка податку за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 гривень (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 гривень на місяць). Разом з тим, база оподаткування квартири зменшується на 60 метрів квадратних, будинку – на 120 метрів квадратних.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...
  • Правильна ініціатива. Можна передбачити, що з певного числа 2015 року, людина, яка купує (будує) житло більше визначеної площі сплачуватиме податок у певному розмірі, але до вже існуючих квартир та будинків цей податок відношення немає. Бо з такими успіхами, післязавтра можна встановити податок на повітря.

  • Ірен

    А у Рівному на сесії міської ради щодо цього питання взагалі всі сміялися..що ,хто має свій будинок,то може вже почати брати податок з розміру собачої будки чи бесідки????!!!!

  • Павло

    Сьогодні в Будинку культури на 15.00 відбудеться ще один круглий стіл з питань оподаткування нерухомості. Схоже, влада таки змінила свою позицію. Але громадська організація “Новий Квасилів” продовжує наполягати на нульовій ставці. Будемо далі сьогодні захищати інтереси людей.