Громадський активіст хоче перейменувати вулицю

Громадський активіст хоче перейменувати вулицю

Звернення щодо перейменування вулиці 17 Вересня, що у Квасилові, зареєстрував днями в селищній раді голова громадської організації «Новий Квасилів» Павло Дутко. Активіст пропонує дати вулиці ім’я Яролава Гашека. Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook».

«Зареєстрував щойно в селищній раді звернення від громадської організації «Новий Квасилів» щодо перейменування вулиці 17 Вересня на вулицю Ярослава Гашека на виконання Закону України №2558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Знаю, що серед мешканців Квасилова є багато інших думок та пропозицій, яку нову назву має отримати ця вулиця. Найпопулярніші серед них – Олександра Суліцького та Героїв Небесної Сотні. Тому спробую пояснити свою позицію. Громадська організація «Новий Квасилів» першою в селищі підняла питання перейменування вулиці 17 Вересня, що знаходиться за залізничним переїздом в сторону Здолбунова. Про існування даної вулиці знає дуже мало людей, оскільки там знаходиться лише один будинок, а уся інша територія заросла високими кущами. На моє переконання, це був би прояв неповаги до Героя Квасилова Олександра Суліцького, чи людей, які віддали свої життя на Майдані, якби на їх честь назвали подібну вулицю. Переконаний, що іменами Олександра Суліцього та Героїв Небесної Сотні ще будуть названі більш важливі та людяні вулиці Квасилова. А вулиці 17 Вересня ми пропонуємо дати ім’я Ярослава Гашека – всесвітньо відомого чеського письменника, який в часи Першої світової війни певний час мешкав саме у Квасилові» – пише Павло Дутко.

Як відомо, вулиця 17 Вересня в Квасилові символізує собою радянську анексію західноукраїнських земель. 17 вересня 1939 року на основі секретного протоколу щодо розподілу сфер впливу в Європі пакту Молотова — Ріббентропа між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною СРСР окупував землі Західної України.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...