Хто гальмує будівництво гаражного кооперативу в Квасилові?

Ніяк не можуть розпочати будівництво власних гаражів члени кооперативу «Старт», що в селищі Квасилів (Рівненщина). Вирівнявши та облаштувавши територію, 165 власників авто вже тривалий час змушені чекати, поки влада вирішить питання з перенесенням незаконно встановлених споруд, які знаходяться на межі виконання майбутніх робіт.

У той же час в селищній раді вирішувати проблему автомобілістів не поспішають, обмежуючись черговими обіцянками, про які вже невдовзі забувають.

Голова обслуговуючого гаражно-будівельного кооперативу «Старт» Омелян Мельничук сам не планує в майбутньому ставити тут своє авто, але взявся допомогти людям, адже має великий досвід. Раніше він офіційно будував лікарні в Польщі. Чоловіка дуже обурює ситуація, яка складається нині в його рідному Квасилові:

– Таке враження, що влада своєю бездіяльністю і небажанням вирішувати проблеми, які виникли, просто хоче зіштовхнути людей лобами.

Як пам’ятаєте, раніше на нинішній території кооперативу було болото. Отримавши від селищної ради землю під гаражі і об’єднавшись, ми завезли і засипали сюди 30 тисяч кубометрів землі, витративши на подібні роботи 1 мільйон 200 тисяч гривень. Територію вирівняли. Маємо усі документи, які підтверджують виконання робіт.

Але далі почали відбуватися дивні речі. За першим рішенням Квасилівської селищної ради нам під кооператив виділили 2 гектари землі, але вже незабаром депутати ухвалили інше рішення, зменшивши площу до 1,47 гектара. Селищний голова Степан Горбатюка назвав це першою чергою будівництва, після чого, за його словами, буде і друга черга. Таким чином від нас відрізали 41 гараж. На тому місці зараз знаходяться городи. Але питання можна вирішити, якби було бажання. Наприклад, ми пообіцяли двом людям місце в кооперативі без вступного внеску, якщо вони поступляться городами і ті погодилися.

Наразі ж продовження будівництва заблоковане, адже на місці, де за планом має бути дорога нашого кооперативу, зараз знаходиться ряд незаконно встановлених гаражів. Власники не лише не мають документів на ці споруди, але й без належної ізоляції розмістили їх під лініями електропередач. Це дуже небезпечно.

Ми вже неодноразово і письмово і усно зверталися до селищної ради з проханням перенести незаконні гаражі в інше місце і дати нам можливість продовжити роботи. Але ніхто із влади не хоче допомагати. Наприкінці минулого року на збори гаражного кооперативу прийшов селищний голова Степан Горбатюк. Він пообіцяв, що питання винесуть на розгляд найближчої сесії, але свого слова так і не дотримав.

Більше того, за словами Омеляна Мельничука, деякі депутати не лише не допомагають, але й створюють додаткові проблеми членам гаражного кооперативу:

– Одного разу на територію нашого гаражного кооперативу приїхав голова земельної депутатської комісії Квасилівської селищної ради Анатолій Мороз, який почав допомагати одному з членів об’єднання Миколі Чеховичу будувати тут свій гараж. Разом вони, ні з ким не порадившись і нікого не запитавши, розгорнули землю, якою ми засипали під’їзні дороги і залили фундамент під гараж.

На моє запитання, що це відбувається, пан депутат почав розповідати, що ніякого кооперативу нібито не існує, а далі погрожував, що, як голова земельної комісії, припинить нашу діяльність.

Це дуже неприємно, адже будь-які роботи мають узгоджуватися із власниками території. До того ж, кооператив офіційно зареєстрований, має статут і усі ці документи я можу продемонструвати панові Морозу.

Тим часом, поки селищна рада затягує час, сутички та конфлікти жителів Квасилова стосовно гаражного питання виникають усе частіше. А члени кооперативу, які заплатили вже чималі гроші за будівництво, й надалі змушені ставити свої автівки в дворах багатоповерхових будинків, ризикуючи своєю власністю.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 4,75 із 5)
Loading...