Хвилю крадіжок у Квасилові зупинить встановлення камер відеоспостереження

Впродовж останніх місяців у Квасилові значно зросла кількість таких злочинів, як крадіжки, угони авто та розбійні напади. Про це повідомив начальник Рівненського районного відділення поліції Володимир Рой (на фото). За його словами, рівень злочинності у селищі впаде лише після встановлення камер спостереження в тих місцях, де вони найбільш необхідні.

Як розповів Володимир Рой, найбільше його турбує зростання кількості крадіжок у Квасилові, яких лише за минулий тиждень було здійснено дві:

– Усе відбувається серед білого дня. Зловмисники простукують двері у квартирах, дивлячись, на роботі, чи вдома людина, і потім роблять те, що дуже добре вміють – відмикають замки, проникають до квартир і скоюють крадіжки. Ми свої обов’язки виконуємо, виходимо на слід злочинців і здійснюємо інші слідчо-розшукові заходи. Але далеко не завжди вдається затримати злодіїв. Обкрадають квасилівчан не лише місцеві жителі і рівняни. Ми знаємо, що тут працюють також грузини, а також особи ромської національності. Тож мешканцям селища потрібно бути особливо пильними і про усі підозрілі випадки повідомляти поліцію.

Пан Володимир зазначив, що покращити оперативну ситуацію можна лише завдяки встановленню камер відеоспостереження:

– Я буду звертатися до Квасилівської селищної ради, щоб влада виділила кошти на встановлення таких камер. Вважаю, перше, що голова повинен зробити для громади – гарантувати людям безпеку. Звичайно, за свою роботу ми будемо відповідати, але робота із попередження і профілактики злочинності лягає не лише на поліцію, але й на голову та селищну раду. У Квасилові, як і у будь-якому іншому населеному пункті, є місця, де скупчуються населення. Саме тут, а також на в’їзді та виїзді із селища потрібні камери відеоспостереження. Ми уже розробили схему, де їх потрібно встановити. Усього на весь Квасилів камер потрібно 11. Вартість їх придбання – 120 тисяч гривень. Наразі на усе селище працює тільки 2 камери, але навіть з них відео зняти ми не можемо.

Начальник Рівненського районного відділення поліції повідомив, що деякі населені пункти уже прислухалися до його рекомендацій, встановивши камери. І там рівень злочинності дійсно неабияк знизився:

– Мова іде про Велику Омеляну, Клевань та Зорю. Завдяки камерам, у цих населених пунктах ми розкрили чимало злочинів. У Великій Омеляні встановлено вже 16 відеокамер. Коли заїжджає машина, ми одразу відслідковуємо номерні знаки і вираховуємо злочинців. У Зорі камера допомогла встановити особу зловмисника, який покрав вінки з-під пам’ятника. Чому Квасилову не перейняти цю позитивну практику і не зупинити хвилю злочинів, які зараз вчиняються? Є можливість встановити камери онлайн, зйомку з яких міг би бачити будь-який мешканець на сайті селищної ради. Більше того, я знаю, що керівники підприємств і організацій Квасилова готові допомогти селищній раді зі співфінансуванням під час придбання та встановлення відеокамер. Головне – бажання влади зробити своє селище більш безпечним для людей.

За даними Рівненського районного відділення поліції, у 2018 році надійшло 725 повідомлень та звернень про кримінальні правопорушення та інші події, скоєні на території Квасилівської селищної ради. Із числа скоєних кримінальних правопорушень: оголошено про підозру – 20, направлено до суду – 17, закрито – 71, залишаються нерозкритими – 42. Серед нерозкритих до цих пір злочинів: тяжких – 18, середньої тяжкості – 15, невеликої тяжкості – 9.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...