Керівництво пекарні не хоче рахуватися із сусідами

Уже впродовж двох місяців мешканці вулиці Тополиної, що в Квасилові, нарікають на їдкий дим, що забруднює їх подвір’я, ідучи з труби новоствореної пекарні, яка виникла на місці колишніх «куполів». Втім керівництво підприємство увесь цей час ігнорує як зауваження людей, так і вимоги комісії, створеної при селищній раді.

Як розповідає мешканка вулиці Тополиної Аліна Вишневська-Гончарук, вперше дим та іскри, що сипалися із труби пекарні, вона помітила ще у січні:

– Була десята година вечора, я розвішувала прання. Дув сильний вітер, а з боку пекарні на наше подвір’я почав спочатку іти дим, а потім – сипатися іскри. Одразу ж зателефонувала пожежним, але там відповіли, що поки нічого не загориться, їхати на виклик вони не мають права.

Далі почали обговорювати проблему з сусідами. Як зясувалося, по закону відстань труби до будь-якого житлового приміщення має становити не менше 12 метрів, у нашому ж випадку – вона є набагато меншою. Та й люди, які ідуть по дорозі, скаржаться, що іскри з труби пекарні сиплються на них і палять одяг.

Коли звернулася з даною проблемою до селищного голови, він наполегливо рекомендував не писати заяву, адже, мовляв, на підприємстві буде працевлаштовано тисячу квасилівчан. Пообіцяв, що трубу заберуть за два тижні. Звісно, ніхто цього не зробив. Тож заяву я написала та зареєструвала в селищній раді. У відповіді, яку отримала, повідомляється про створення спеціальної комісії, яка зробила висновок, що дана димохідна система не відповідає нормам, регулюючим пожежну безпеку і потребує термінової реконструкції з перенесенням димоходу на безпечну відстань вглиб виробництва. Підприємству встановили вимогу провести реконструкцію димоходу в десятиденний термін, але пройшов уже місяць, а єдине, що зробило керівництво пекарні – це підняло трубу на кілька метрів догори, тож іскри почали сипатися довкола ще далі.

Якщо раніше підприємство працювало лише в темну пору доби, то зараз дим іде вже впродовж цілої доби. Не знаю, що вони палять, але під трубою лежить чимало відходів, схожих на чорну пластмасову стружку. Якщо надовго вивішу на вулицю одяг, він робиться хімічним. А ще боюся, щоб від іскор не загорівся будинок, адже вікна у мене – металопластикові. Якщо дим та іскри, що ідуть з труби пекарні є дійсно безпечними, як запевняють охоронці, то нехай заберуть її в двір підприємства і тоді жодних проблем не буде.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...