Кору в селищі поки немає, але вакцинувати дітей – потрібно

Більше половини квасилівських дітей вже отримали профілактичні щеплення від кору, після того, як в Україні почало поширюватися це захворювання. Однак, навіть зараз жодного браку вакцини у Квасилівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини не відчувається. Про це розповіла лікар-педіатр згаданого медичного закладу Наталія Максимова.

Разом з тим, пані Наталія закликала тих батьків, які ще не вакцинували своїх дітей, обов’язково це зробити:

– За кілька останніх місяців ставлення батьків Квасилова до вакцинації власних дітей змінилося у кращий бік. Роблять щеплення навіть ті, хто раніше писав відмови. Водночас, для того, щоб уникнути в селищі спалахів інфекційних захворювань, особливо таких, як кір, краснуха та дифтерія, рівень вакцинації серед дітей повинен становити 95 відсотків і вище. А нам до цього показника ще далеко. Щеплення в амбулаторії проводимо щоденно за попереднім узгодженням.

Наталія Максимова переконана, що боятися квасилівчанам потрібно не вакцинації, а інфекційних захворювань:

– Наразі в амбулаторії є достатня кількість вакцини для профілактики кору, краснухи, паротиту (виробництва Бельгії), дифтерії, коклюшу, правцю (Індія) та гепатиту В (Південна Корея). Вакцини хороші, відповідають світовим GMP стандартам. А якщо після застосування з’являються місцеві реакції, то це слід розцінювати як позитивний ефект, оскільки імунна система реагує, і, як наслідок – формується імунітет.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...