Кому вигідні ліфти за картками?

Кому вигідні ліфти за картками

У справжню розкіш, доступну далеко не усім, перетворилася за останній час для мешканців квасилівських дев’ятиповерхіовок можливість користування ліфтами. Річ у тім, що з 1 травня цього року відбулося суттєве збільшення вартості електронної ліфтової чіп-картки. Відтепер її ціна становить 72,69 гривень за 100 поїздок.

Чергове зростання вартості проїзду в ліфтах викликало хвилю незадоволення серед мешканців Квасилова. У той час, як середня ціна за користування ліфтами в Рівному становить близько 32 гривень в місяць і входить у квартплату, то у нашому селищі на родину потрібно купувати 3-4 відповідні чіп-картки, а це – близько 200 гривень. Але нічого вдіяти люде не можуть, оскільки між Квасилівською селищною радою та малим приватним підприємством «Леда» існує відповідний договір на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів.

Здавалося б, після періодичних збільшень ціни на користування ліфтами та постійних скарг мешканців селища, умови угоди можна було б переглянути, але влада Квасилова вчинила навпаки – 31 березня 2015 року вона продовжила договір з цим же підприємством. І це при тому, що в сусідньому Рівному вже усі давно відмовилися від користування картками у ліфтах.

Чому ж квасилівські ліфти постійно стають усе дорожчими для мешканців дев’ятиповерхівок селища? Громадська організація «Новий Квасилів» надіслала запит на адресу директора малого приватного підприємства «Леда» Михайла Єлісєєва з проханням пояснити, як формується ціна картки на проїзд в ліфтах Квасилова із зазначенням, що конкретно входить у вартість послуги та надати копію договору про обслуговування ліфтів, укладеного з Квасилівською селищною радою. Потрібного нам договору отримати так і не вдалося. Пан Єлісєєв відмовився надавати його копію, посилаючись на те, що МПП «Леда» нібито не є розпорядником інформації. Хоча це не так, оскільки в пункті 4 розділу 1 статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» чітко визначено, що:

1. Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

4) суб’єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, – стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

А саме до категорії подібних підприємств і належить МПП «Леда». Разом з тим, деяку інформацію стосовно складових вартості електронної чіп-картки для користування ліфтами у Квасилові отримати все ж вдалося. Як ми уже писали, вартість картки з 1 травня нинішнього року складає 72,69 гривень за 100 поїздок. 51 гривню з цієї суми становить вартість робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів Квасилівської селищної ради, 12,50 – вартість самої чіп-картки, а ще 9,19 гривень – вартість електроенергії, що витрачається на роботу ліфтів.

Кому вигідні ліфти за картками2Кому вигідні ліфти за картками3

При цьому, керівник МПП «Леда» Михайло Єлісєєв поскаржився на Квасилівську селищну раду, яка, за його словами, ще жодного разу не відшкодувала різницю між фактичною вартістю технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів та коштами, що надходять підприємству від користувачів ліфтами за допомогою електронних чіп-карт. Внаслідок цього МПП «Леда» нібито зазнає значних збитків. Звідси виникає питання: якщо договір про обслуговування ліфтів не вигідний ні підприємству, яке цим займається, ні мешканцям Квасилова – чому тоді його продовжили кілька місяців тому?

Запит, аналогічний тому, що ми надіслали МПП «Леда», отримала і Квасилівська селищна рада. Заступник селищного голови Анатолій Котовський копію договору нам надав, хоча й не відповів на питання, що спонукало владу селища до рішення продовжити угоду. А от за калькуляцією витрат на обслуговування ліфтового господарства порадив звернутися до того ж таки підприємства «Леда». Дивна позиція. Як же Квасилівська селищна рада визначала суму в договорі, якщо не володіла відповідними розрахунками? Чи може інформацію від нас просто приховали?

Кому вигідні ліфти за картками4

За словами голови громадської організації «Новий Квасилів» Павла Дутка, впродовж останніх років послуги з обслуговування ліфтів Квасилова надавалися з грубим порушенням законодавства і подібну практику потрібно припинити:

– Ще в 2010 році Квасилівська селищна рада та МПП «Леда» уклали угоду з порушенням Наказу Мінрегіону №369 від 22.12.2006 р. Там чітко вказано, що для кожного ліфта вартість обслуговування визначається окремо. Тому експерти громадської організації «Новий Квасилів» у встановлений законом спосіб вимагатимуть розірвання даного договору. Переконаний, що якщо оголосити прозорий конкурс на обслуговування ліфтів Квасилова, то ціну за користування ними можна буде зменшити в два рази. Взагалі ж, практика користування чіп-картками у ліфтах не витримує жодної критики. Від неї уже відмовилися більшість міст та селищ і Квасилову потрібно якомога швидше зробити те ж саме. Селищний виконком має затвердити вартість послуг на обслуговування ліфтів у багатоквартирних будинках. При цьому, нижні поверхи потрібно звільнити від оплати. Такий варіант влаштує усіх. Квасилівчани повинні користуватися ліфтами стільки, скільки їм це потрібно – виносячи сміття, вирушаючи в магазин та в будь-яких інших випадках. Зараз же, навіть мами з колясками та пенсіонери дедалі частіше відмовляються від ліфтів, оскільки це дуже дорого.

Пригадується, у 2009 році селищний голова Квасилова Дмитро Крет в коментарі одному з обласних ЗМІ усіляко нахвалював карткову систему розрахунку в ліфтах, говорячи, що жодна людина не висловлювала своє незадоволення нею. Можливо, але за 6 років ситуація змінилася кардинальним чином. Коли це зрозуміє влада Квасилова?

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (8 голос (а, ів), середній бал: 4,75 із 5)
Loading...