Квасилів залишається без лікаря-педіатра

Квасилів залишається без педіатра

З настанням холодної пори року традиційно все більше квасилівських дітей хворіють на грип та застуду і потребують лікарської допомоги. От лише лікувати їх у селищі, як і раніше, – нікому. Вже більше року в Квасилівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини відсутня посада лікаря-педіатра.

Увесь цей час дітей різного віку приймає та оглядає головний лікар закладу Микола Палагнюк. Щоправда, на його роботу в батьків дуже багато нарікань, тож вони воліють краще везти своїх хворих дітей на огляд до Рівного.

Квасилівчанка Ірина вже втомилася чекати, поки в Квасилові нарешті з’явиться кваліфікований педіатр:

– Я, як і більшість батьків нашого селища, абсолютно незадоволена рівнем медичного обслуговування своїх дітей у Квасилівській амбулаторії. Лікарі постійно ставлять неправильні діагнози, внаслідок чого у дітей «запускаються» хвороби. Не так давно я водила свою дитину на прийом до квасилівських лікарів. Головний лікар, подивившись, сказав, що нічого страшного немає і вже невдовзі хвороба мине. Я не повірила і в той же день ми поїхали до Рівненської обласної клінічної лікарні. В приймальному відділенні сказали, що в дитини страшна обструкція, поставивши діагноз: «обструктивний бронхіт». Коли ж я після цього прийшла у Квасилівську амбулаторію за довідкою в дитсадочок, то побачила, що в амбулаторній картці взагалі нічого не було записано – ні діагнозу, ні призначеного лікування.

Такі випадки, на жаль, у Квасилові нині не поодинокі. У мене двоє дітей, і мені, як і іншим мамам нашого селища, набридло їздити на обстеження за гроші до рівненських лікарів-педіатрів. Наскільки я знаю, своїх хворих дітей на огляд до Рівного возить більша половина батьків Квасилова. І це – ненормально.

Добре знайомий з проблемою відсутності у Квасилівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини лікаря-педіатра і голова громадської організації «Новий Квасилів» Павло Дутко:

– По-перше, у мене самого є маленька дитина, яка також іноді хворіє. Тож чудово розумію інших батьків, які скаржаться на квасилівських медичних працівників. Можливо, усі ці медики – і хороші спеціалісти у свої галузях, але усі вони – не дитячі лікарі. Тому регулярно доводиться бачити у маршрутних таксі квасилівських мам з хворими дітьми на руках, які їдуть на обстеження до Рівного, де платять по 70-80 гривень. Представники влади постійно пояснюють, що на Рівненщині взагалі бракує кваліфікованих педіатрів. Але мова йде не про маленьке село, а про Квасилів – селище, де дітей різного віку більш ніж півтори тисячі. Квасилівські діти заслуговують на те, щоб їм  в рідному селищі безкоштовно і якісно надавав допомогу лікар-педіатр. Тому громадська організація «Новий Квасилів» продовжуватиме піднімати цю проблему на усіх рівнях. Сподіваюся, що представники влади області та району нас почують.  

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...