Квасилівчанин ледь не втопився в озері

Квасилівчанин ледь не втопився в озері

Семеро підлітків ледве не втопилися в озері у Здолбунові. Вони плавали на дерев’яному човні і раптом опинились у воді. Одного з них – мешканця Квасилова – вдалося розшукати лише на дні водойми. Хлопець був без свідомості, ознак життя не подавав. Про це повідомляє «Рівненська правда».

На допомогу потопельникам кинулися чоловіки, які випадково опинились поблизу. Втім, пройшло кілька днів, а врятовані навіть не намагаються розшукати своїх рятівників.
Водойма на базі відпочинку «Хантер» у Здолбунові не призначена для купання. Понад половину поверхні невеликого озерця заросло очеретом. Товща мулу – більше метра. Дно заросло зіллям та водоростями. Та й глибина тут понад два метри. У водоймі розводять рибу і купатися ніхто з місцевих давно не наважується. Насолоджуються природою тут з берега.

Того дня в одній з бесідок відпочивала шумна компанія із п’яти дівчат та двох юнаків. Вони не раз привертали до себе увагу гучним сміхом та криками. Вже сутеніло, коли один з хлопців підійшов до працівника бази відпочинку Сергія Тимощука і попросив взяти човен. «Хлопчина підійшов, – пригадує Сергій Тимощук, – і попросив човен. Я думаю, якщо юнак дівчину покатає, то що тут поганого? Дозволив. А вони семеро в човен полізли. Допливли до середини і почали його розхитувати. Тож не дивно, що перевернулись».

Юрій Сусол та Руслан Цалковський із родинами хвилин десять як зайшли на територію бази відпочинку. Як мовиться, у розвідку, позаяк були тут вперше. Присіли на лавочку, аж раптом побачили як у воді за сорок метрів від берега борсаються хлопці та дівчата. «Я думав, що так вони жартують. Ще й думка промайнула: якийсь зовсім невдалий жарт, – розповідає Юрій Сусол. – Але ж бачу, що одна з дівчаток пливе до берега. Ще одна дівчинка і хлопчик сидять на перевернутому човні. А ще один хлопчик, як поплавок: то виринав з води, то знову йшов під воду».

Першою до берега підпливла дівчинка. Їй на допомогу кинувся Руслан Цалковський. Йому вона зізналась, що один з хлопців зовсім не вміє плавати. Тим часом той юнак вже пішов під воду. Йому на допомогу кинувся Юрій Сусол: «Підплив до човна, аж самого хлопця не бачу. Пірнув. Добре, що він був у сорочці. За комірець я його і схватив. Втім, він такий тяжкий був, очевидно, наковтався води. Підняти його самому з дна мені було не під силу».

Доправити до берега найбільш постраждалого хлопця вдалось уже всім разом. Руслан Цалковський разом із рятувальниками, які прибули на місце виклику, добрався до очерету за допомогою дерев’яної драбини. На ній хлопця і притягнули. Юнака одразу забрала швидка. Прийшов до тями хлопець уже в лікарні. «Цей хлопчик поступив в Здолбунівську центральну районну лікарню з істинним утопленням в прісній воді, набряком легень, дихальною недостатністю. Загальний стан середньої важкості, – коментує Микола Март, лікар – анестезіолог Здолбунівської районної лікарні. – Якби за такого діагнозу хлопець не отримав вчасно долі карської допомоги, наслідки могли б бути летальними».

Постраждалому 18 років. Андрій Янковський проживає у гуртожитку в сусідньому селищі Квасилові. Хоч юнака виписали з лікарні, втім, вдома його не застати. Брат каже: Андрій поїхав навідати бабусю. А того дня він з друзями святкував день народження однокласниці. «Брат розповів, що вони з друзями плавали на човні, – розповідає Володимир Янковський. – Він пішов на дно. Андрій плив, але зачепився за зілля на дні водойми. Його з води дістав Сергій Оленюк. Це його друг. Вже потім, коли Андрій вийшов з лікарні, вони навіть відсвяткували щасливий порятунок».

Що завдячує життю не товаришу, Андрій вочевидь і не здогадується. Можливо, саме тому він досі не розшукав Юрія, Руслана та Сергія і навіть їм не подякував. Чоловіки ж від врятованих подяки й не чекають. Розповідають: усі підлітки за винятком безсвідомого Андрія розбіглись хто куди одразу після порятунку, тож ні імен, ні адрес рятівники не знають. Станом Андрія, зізнаються, цікавились. Адже рятуючи його, могли втопитись і самі. «Нам подяки не треба, нам головне знати, що хлопець живий», – в один голос наголошують рятівники.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...