Квасилівських дітей не пустять до рівненських дитсадків

kvasylivskyh-ditej-ne-pustyat-do-rivnenskyh-dytsadkiv

Мешканці Квасилова відтепер більше не зможуть навчати своїх дітей у дитячих садках Рівного. Розпорядження приймати до дошкільних навчальних закладів обласного центру лише дітей з рівненською пропискою прийняв нещодавно міський голова Володимир Хомко.

Першою про подібні обмеження повідомила вчора, 22 вересня, депутат Рівненської міської ради Любов Романюк. «Садочки лише для рівненських дітей. Розпорядження міського голови. Мовляв, досить їсти немісцевим із місцевого бюджету. А якщо батьки цих немісцевих наповнюють місцевий бюджет?» – написала на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» пані Любов.

Згодом підтвердив, що таке розпорядження дійсно існує, і міський голова Рівного Володимир Хомко. «Якщо якась громада не приєдналася до Рівного, має свій бюджет, то чому навантаження на дитячі садки, школи, гуртки – наші? Ні, будь ласка, створюйте свої гуртки, школи і йдіть туди. А в місті Рівному – тільки ті, хто в місті Рівному платить податок та живе» – зазначив очільник Рівного у своєму коментарі сайту «Радіо Трек».

Разом з тим, голова громадської організації «Новий Квасилів» Павло Дутко вважає подібні дії влади Рівного дискримінаційними і такими, що грубо порушують норми Закону України «Про дошкільну освіту». «Володимир Хомко заборонив своїм розпорядженням не рівненським дітям відвідувати рівненські дитячі садочки. Тож батьки кількох сотень квасилівських дітей, які не потрапляють до єдиного дитсадка нашого селища через брак місць, тепер матимуть додаткові клопоти. І Хомку байдуже, що ці самі батьки щодня їздять на роботу до Рівного і сплачують податки в бюджет обласного центру!

У будь-якому разі вважаю, що влада Квасилова має захистити права своїх мешканців. За подібних умов необхідно, щоб Квасилівська селищна рада розпочала діалог з Рівненською райдержадміністрацією задля вирішення даної проблеми. Потрібно отримати інформацію, скільки дітей селища до сьогодні відвідували дошкільні навчальні заклади Рівного, і на усіх них перерахувати субвенцію з районного бюджету в міський. Ці гроші підуть на харчування та навчання у дитсадках обласного центру квасилівських дітей. Гадаю, подібний варіант влаштує усіх» – запропонував свій варіант вирішення проблеми Павло Дутко.

 

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...