Легендарний пілот Микола Коваль зустрінеться із земляками

Зустріч із всесвітньовідомим українським пілотом, уродженцем Квасилова Миколою Ковалем відбудеться наступної неділі, 21 січня о 15.00 в приміщенні Рівненської обласної бібліотеки. Захід відбудеться у рамках проекту «Жива книга. Людина-сенсація».

Микола Коваль виділявся серед інших курсантів ще під час навчання у Чернігівському вищому військовому училищі. Тож відомий льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу, маршал авіації Іван Кожедуб підписав йому фотознімок: «Льотчику Ковалю від льотчика Кожедуба. Стань першим серед нас, рівним перед небом».

Після закінчення училища, а також Академії імені Гагаріна, Микола Коваль служив у Польщі, в Казахстані, Чехословаччині. Піднімався в небо на винищувачах Міг-15, Міг-21, Міг-23, досконало освоїв Су-17 і Су-25, пілотував транспортні літаки й вертоліт. Два роки воював у Афганістані. Там виконував різні завдання: доставляв вантажі у гарнізони, шукав підбиті в горах літаки та вертольоти, рятував льотчиків і борттехніків, штурмував ворожі укріплення. Був двічі підбитий. За період служби в Афганістані льотчик здійснив 948 вильотів, був нагороджений орденом Бойового Червоного Прапора, двома орденами Червоної Зірки, орденом Леніна. Проте це далеко не всі нагороди Миколи Коваля.

На час, коли Україна здобула незалежність, досвідчений льотчик постійно брав участь в аерокосмічних виставках світу, демонструючи літальні апарати.

У 1992 році його посилають з дипломатичною місією у США і на сьогодні він є почесним громадянином Каліфорнії та Пенсільванії. Тодішній президент США Білл Клінтон вручив йому підвіску «Кращий дипломат 1992 року».

У 1996 році в складі делегації військово-повітряних сил України Микола Коваль брав участь у одному з найпрестижніших у світі військових авіашоу «Ейр-Татту» після якого на урочистому святкуванні закінчення змагань Єлизавета II вручила йому приз «Суперкороль повітряного простору» спеціальну підвіску, яка дає можливість безперешкодно входити в королівський палац, і щороку запрошує українського пілота на свій день народження.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...