Малозабезпечені можуть отримати безоплатну правову допомогу

Print

З 1 липня 2015 року сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили двері для жителів місцевих громад у всіх регіонах України. Один з них знаходиться у Рівному за адресою: Кавказька, 7. Як запевняють його працівники, звернутися до центру за допомогою можуть і мешканці Квасилова.

Рівненський місцевий центр забезпечуватиме доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпечені (особи, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, та інші. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах. Звернутися до центру зможуть також потерпілі і свідки у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава.

Підставою для відкриття центрів є конституційне право кожного на захист безоплатно, у випадках передбачених законом. Окрім національного законодавства таке право закріплене й у низці міжнародних зобов’язань України, таких, зокрема, як «Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод». Завдання місцевих центрів – забезпечення цього права.

Більше інформації про безоплатну правову допомогу можна отримати на сайті: http://rivne.legalaid.gov.ua/ua, або за телефоном: 097-313-20-44.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...