Наша сила – в контролі за владою Квасилова

Віталій Орлюк

Віталій Орлюк

Орлюк Віталій Володимирович. Народився 4 листопада 1978 року.
Навчався в НАУ «Острозька Академія» де здобув вищу освіту та отримавдиплом спеціаліста з фінансів підприємств.
Працює в групі компаній «Реноме» на посаді керівника фінансово-економічного відділу.
Член громадської організації «Новий Квасилів».
Одружений, має двох дітей.
E-mail: orluyk@gmail.com
Віталій Орлюк

Останнім часом, спілкуючись з багатьма новими людьми, я все більше усвідомлюю і переосмислюю силу громади міста, селища, села.  Я впевнений, що наш Квасилів має розвиватися саме шляхом обєднання громадян для спільного вирішення будь-яких проблем. 

Ми маємо для цього перевагу розміщених на невеликій території багататоповерхівок. В найкращі часи «Рівнесільмашу», люди мали стабільну роботу, непоганий заробіток, за них думали, їм давали квартири, вирішували, що і де побудувати. Однак завод припинив свою діяльність, люди почали шукати інший заробіток, змінилося усе життя. Проте свідомість не зміниш навіть за 20 років. Залишилося багато людей, що переконані – за них усе має робити хтось – держава, влада, інші громадяни. Приклад спроби створення ОСББ в Квасилові показовий – мало хто вірить у те, що це дієво, більшість бажає щоб вирішували за них. На мою думку, це ні до чого доброго не призведе, адже ми втрачаємо багато шансів зробити капітальний ремонт наших будинків не коштом мешканців, а коштом державних програм та закордонних грантів. Тому не дивуйтеся, коли через кілька місяців вам скажуть, що потрібно окрім квартплати здавати гроші і на капітальний ремонт водогонів, каналізації, ліфтів, дахів, підвалів.

Сумно і те, що конфлікт між селищним головою та керівником колективного підприємства «Житловик-1» не на користь громаді. Відвідавши багато зборів, організованих керівником цього підприємства, можу сказати, що намагання наших громадських організацій пояснити переваги ОСББ призводять до того, що багато людей переконані, що, ми хочемо збагатіти на цьому. Люди не уявляють, що таке цінність громади та її ініціативи. Немає довіри один до одного.

Однак приклади в Україні та за кордоном чітко дають уявлення про те, що без об’єднання громадян вирішити суспільні проблеми просто неможливо.  Закликаю мешканців Квасилова хоча би цікавитися такими простими та елементарними речами, як куди витрачаються кошти бюджету селища, які головні статті витрат нашого бюджету, піднімати нагальні суспільні проблеми, брати участь у житті громади. Ініціативи однієї людини ні до чого не призведуть. Невже ми всі вважаємо, що вибравши голову та депутатів ми вже все вирішили мінімум на кілька років з управлінням нашим селищем? Давайте усвідомимо, що наша сила у контролі за владою та впливі на її рішення. Є дієві механізми контролю – і це абсолютно нормально: фотографувати та знімати на відео засідання органів виконавчої влади, публікувати рішення, прийняті на сесії та виконкомі, спонукати наших депутатів до дій. Сумно, що ця інформація не надається належним чином і мало затребувана мешканцями. Пасивність не дасть результату, не дасть змін.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...