«Ні» купанню та парку в Квасилові, або чому староста перешкоджає реалізації проєктів її земляків

Презентація проєктів громадського бюджету у Рівненській міській раді завершилася скандалом. Староста Квасилова Віта Кисільова розкритикувала проєкти іншого жителя селища Павла Дутка, що викликало здивування присутніх.

У червні члени Координаційного комітету громадського бюджету, представники профільних управлінь та громадськість міста з перших вуст ознайомилися з проєктами, поданими цьогоріч на громадський бюджет.

Серед проєктів були і ті, які стосуються Квасилова та його жителів. Зрештою, саме вони і потрапили у центр уваги. Так пропозиції Павла Дутка, які стосуються будівництва парку відпочинку зі штучним озером за кафе «Затишок» та облаштування пляжу «Грабарка» на березі річки Устя з боку Квасилова, потрапили під хвилю критики та зауважень з боку старости селища Віти Кисільової. За її словами, на місці де квасилівчани хочуть бачити парк, згідно генплану мають бути садочок, школа та критий басейн і жодних підстав вносити зміни у документ – немає.

Що ж до облаштування пляжу «Грабарка», то Віта Кисільова стверджує, що це неможливо, адже купатися у річці Устя заборонено. Втім, попри ці слова, щоліта квасилівчани продовжують проводити на єдиному пляжі у селищі свій відпочинок.

Ми намагалися поспілкуватися із квасилівською старостою Вітою Кисільовою, але отримати коментар стосовно її позиції нам не вдалося. А шкода, оскільки громаді, зокрема, хотілося б почути її відповіді на такі питання:

1. Чи гарантує староста, що на ділянці між вулицями Перспективною та Молодіжною побудують саме дитячий садочок та школу, а не багатоповерхівки від спритних забудовників? В які терміни відбудеться будівництво цих об’єктів? Чому пані Кисільова, як депутат Квасилівської селищної ради минулого скликання, не підтримала громаду, яка у листопаді 2019 року через петицію вимагала будівництва тут саме дитячого садочка разом з парком?

2. Яким чином староста Квасилова збирається контролювати заборону купання квасилівчан на пляжі «Грабарка»? Чи буде вона вчиняти рейди з поліцією і примусово витягати відпочиваючих з води?

Зрештою, слова пані Кисільової про нібито забруднену Устю не так давно спростував рівнянин Роман Лабяк, який на своїй сторінці у Facebook опублікував фото, як річка неподалік від пляжу «Грабарка» виглядає зараз.

«Я такої чистої води у річці Усті не бачив років з двадцять, а вона існує» написав користувач.

Не зважаючи на таку категоричність, автор розкритикованих проектів Павло Дутко каже, що подав дані пропозиції до громадського бюджету через прохання квасилівчан і продовжить працювати над їх реалізацією не зважаючи на весь супротив з боку старости. А критику депутат рівненської районної ради пов’язує із тим, що Віта Кисільова зацікавлене сторона, адже теж має свій проєкт на розгляді:

– Проєкти пляжу і парку з озером жителі Квасилвоа просять мене реалізувати вже багато років. Тому я і подав їх на громадський бюджет, щоб громада самостійно визначилася, що для неї важливо. Аж ніяк не очікував, що староста Квасилова, яку призначили для того, щоб захищала інтереси людей, робитиме все, щоб наші проєкти не дійшли до етапу голосування. Для цього вона вигадала безліч причин. Але усе, про що вона говорить, можна виправити і доопрацювати, якби було бажання. На жаль, у неї такого бажання немає.

Разом з тим, за словами члена координаційної ради громадського бюджету Рівного Андрія Токарського, критика зі сторони Віти Кисільової ніяк не вплине на допуск проєктів до голосування:

– Положення про громадський бюджет не визначає, щоб один автор критикував іншого та давав оцінку проєкту конкурента, а відповідно і не регулює такі дії.

Таким чином, робота над доопрацюванням проєктів, які стосуються будівництва парку та облаштування пляжу – тривають. І є надія, що вже восени жителі селища все ж зможуть визначитися шляхом голосування, чи потрібні у Квасилові такі зони відпочинку.

Нагадаємо, що у квітні цього року, староста Квасилова Віта Кисільова відзначилася, заборонивши підприємцю продавати ковбаси за цінами виробника в районі дев’ятиповерхівок.

Андрій ЛИОНОВ

Фото – Рівненська міська рада

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...