Об’єднавшись з Квасиловом, Здолбунівська громада була б успішною

Такого висновку дійшли експерти Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування, які провели розрахунки фінансової спроможності потенційної Здолбунівської міської об’єднаної громади. Йдеться про об’єднання міста Здолбунів, селища Квасилів та сіл Богдашівської сільради. Нагадаємо, що такий формат ОТГ запропонували депутати сусідньої міської ради і зараз тривають громадські обговорення цієї ініціативи.

Фахівці порахували орієнтовні показники дохідної та видаткової частин бюджету перспективної Здолбунівської міської об’єднаної громади.

Отож, за даними фінансового калькулятора, власні доходи Здолбунівської ОТГ будуть становити понад 135 мільйонів гривень, левова частка яких це податок на доходи фізичних осіб (60%). Ні реверсної, ні базової дотації об’єднана громада у такому форматі не матиме. Загальний дохід бюджету ОТГ прогнозується вище 200 мільйонів гривень. Обсяг видатків загального фонду становитиме орієнтовно 144 мільйони.

Таким чином, за словами радника з питань фінансів Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Василя Поліщука, перспективна Здолбунівська ОТГ забезпечена фінансовим ресурсом для виконання своїх видаткових повноважень та має потенціал для розвитку.

Разом з тим, саме створення подібної об’єднаної територіальної громади нині виглядає малоймовірним. На громадських слуханнях у Здолбунові їх учасники у своїй більшості не підтримали ідею створення міської ОТГ разом з Квасиловом та Богдашівською сільською радою. В результаті чого, робоча група, створена при Здолбунівській міській раді, вже підготувала на наступну сесію проект рішення «Про відмову у наданні згоди на об’єднання територіальних громад».

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...