Організація Пласт: погляд із середини

Коли в 2016 році мене запросили до квасилівського Пласту, я і не здогадувався, наскільки мені тут сподобається. Тож далі хочу розповісти усім квасилівчанам про нашу організацію і про те, чим ми займаємося.

Пласт – це українська скаутська організація що сприяє всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь, перетворюючи на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства. Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 році, а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. Назва Пласт походить від англійського Scout (розвідник).

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-річчя, членство в Пласті є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років).

Перший пластовий гурток в Квасилові був утворений у 2016 році. Його виховником став Юрій Білецький, з яким ми їздили на смуги перешкод в село Кунин. Після цього Юрко повіз нас на перший пластовий захід «Свято весни-2016» – відкриття таборового сезону і початок літніх пластових таборів. Це було дуже круто. На даному заході майже всіх квасилівських пластунів іменували, тобто посвятили в пластунів-прихильників та пов’зали малинові юнацькі хустини. У пласті діють такі собі ранги. Переходячи з рангу до рангу ти показуєш свої вміння, знання та досвід. Але вже згодом Юрій Білецький не стримав свій патріотичний дух і поїхав воювати на Схід. Зараз в нас інший виховник – Сашко Мичко.

Наступний пластовий захід був дуже важким особисто для мене – табір «Земля солоних скель». Близько 200 пластунів з Рівненської області зібралися в селі Руда Красна та 10 днів жили в наметах, харчувалися з польової кухні, співали пісні на ватрах та пережили просто жахливий бурелом, але враження були найкращими.

Згодом я, гуртковий хлопчачого гуртка і Яна Мороз – гурткова дівчачого гуртка, поїхали на вишкіл провідників, де навчилися головним якостям провідника та ведучої людини в спільноті. 14 жовтня минулого року весь квасилівський осередок вирушив на квест «Покрова-16» в селище Клевань, на якому перемогли самі ж клеванці.

Знову весна і знову «Свято весни» – у Волошках біля однойменної пластової оселі. Після цього був найбільш важкий, жорсткий та веселий табір «Поліська січ», на якому кожен хто хотів, довів чи є він справжнім рекрутом. Знову закриття.

Хтось скаже, що кожного року одне і те саме, але це не так. Окрім окружних, є також крайові табори, такі як «Золота булава», «Школа лісових». Щоби пройти ці табори, потрібен досвід,  який здобувається на інших заходах.

Та й взагалі, про Пласт неможливо розповісти в одному коротенькому дописі, це все потрібно побачити та відчути. Тому приєднуйся до квасилівського Пласту, тим більше, що зробити це може будь-хто і в будь-якому віці.

Костя БОВТАЛЮК, пластун-прихильник, гуртковий хлопчачого гуртка квасилівського Пласту

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...