Павло Дутко звернувся до Прем’єр-міністра з приводу якості газу

Провести незалежну експертизу якості природного газу, який постачається споживачам селища Квасилів запропонував Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю депутат Рівненської районної ради Павло Дутко. Відповідне депутатське звернення на адресу очільника уряду він надіслав сьогодні, 17 січня.

Павло Дутко розповів, що на низьку якість природного газу в своїх оселях жителі Квасилова скаржаться йому регулярно.

«У своїх зверненнях громадяни акцентують увагу на тому, що постійно опалюють свої будинки та квартири, але бажаної тепловіддачі не отримують. Люди стверджують, що ще рік тому на опалення їх помешкань та приготування їжі необхідна була набагато менша кількість газу ніж та, яка необхідна зараз. Зараз же вони отримують газ низької калорійності.  Відповідно, затрачається значно більше часу на приготування їжі, а за газ доводиться платити значно дорожче, оскільки газові лічильники справно нараховують куб за кубом, не зважаючи на відсутність потрібної тепловіддачі» – зазначив депутат.

Пан Павло нагадав, що фізико-хімічні показники природного газу мають відповідати параметрам чинного міждержавного ГОСТу 5542-87 «Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення». Згідно з цими стандартами, калорійність газу має бути не нижчою за 7600 ккал/м3. Разом з тим, параметри газу контролюються місцевими управліннями газового господарства на основі лабораторних даних НАК «Нафтогаз України». Тобто, контроль за якістю газу з боку споживача відсутній.

«В разі встановлення фактів відхилення параметрів газу від встановленої норми, відповідно до порядку відшкодування збитків, потрібно зобов’язати газопостачальні підприємства Рівненщини здійснити перерахунок розміру плати за газопостачання» – йдеться у зверненні Павла Дутка до Прем’єр-міністра.

Майже аналогічне депутатське звернення квасилівчанин надіслав також на ім’я голови правління АТ «Рівнегаз» Павла Козюка.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...