Перший рік головування: чому Горбатюк не поспішає виконувати свої передвиборчі обіцянки?

pershyj-rik-holovuvannya-chomu-horbatyuk-ne-pospishaje-vykonuvaty-svoji-peredvyborchi-obitsyanky

У листопаді минає рівно рік, як селищний голова Квасилова Степан Горбатюк обійняв свою нинішню посаду. І якщо раніше відсутність реальних результатів власної діяльності можна було списати на брак часу, то нині виборці мають повне право вимагати від голови надати конкретний звіт про виконану роботу.

Портал «Інший Квасилів» вирішив проаналізувати передвиборчу програму Степана Горбатюка і відповісти на питання, що було зроблено, а чого реалізувати не вдалося.

Ось така агітаційна листівка напередодні місцевих виборів у жовтні 2015 року активно розповсюджувалася по Квасилову. У ній Степан Горбатюк виклав свою автобіографію і звернувся до мешканців селища з проханням підтримати його кандидатуру в боротьбі за посаду Квасилівського селищного голови. Отже, якими ж були головні передвиборчі обіцянки пана Горбатюка і як вони виконуються?

pershyj-rik-holovuvannya-chomu-horbatyuk-ne-pospishaje-vykonuvaty-svoji-peredvyborchi-obitsyanky2

pershyj-rik-holovuvannya-chomu-horbatyuk-ne-pospishaje-vykonuvaty-svoji-peredvyborchi-obitsyanky3

Що обіцяв. Усе, що я пропоную, можна зробити за ті кошти, які сьогодні є в бюджеті селища. У мене є команда однодумців – це люди, які мають великий життєвий досвід керівництва – серед них економісти і господарники, вчителі і лікарі, юристи і підприємці, які живуть в Квасилові й готові свої сили, навички, уміння, все своє життя присвятити нашому селищу.

Що маємо. Судячи з кадрових призначень Степана Горбатюка, у його команді виявилося лише три людини. Це – підприємець Микола Майба, секретар селищної ради, колишня працівниця заводу «Рівнесільмаш» Ірина Іванюк, та дружина пана Степана Оксана Горбатюк. Щоб влаштувати на роботу останню, новообраному голові навіть довелося розширити і без того роздутий штат апарату селищної ради. Усі інші працівники дісталися панові Степану у спадок від колишнього селищного голови Дмитра Крета.

Що обіцяв. Введення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Запровадження прозорих і справедливих правил прийняття сесією селищної ради відповідних рішень та їх виконання.

Що маємо. Єдине, що дійсно змінилося: порядок денний і анонс проведення сесій селищної ради та виконкому почав заздалегідь з’являтися на одному з інформаційних сайтів. Натомість порушень законів та регламенту усе ще вистачає: рішення не оприлюднюються в Інтернеті ні до, ні після прийняття, офіційний сайт селищної ради відсутній, працівники селищної ради приховують документи від громади, плутаючи персональні дані з публічною інформацією. Реальних механізмів громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування – немає.

Що обіцяв. Прийняти публічний, збалансований бюджет селищної ради, спрямований на вирішення конкретних проблемних питань життєдіяльності селища.

Що маємо. Цифр та статей бюджету на 2016 рік перед його прийняттям так і не побачили ні представники громади, ні депутати, які за нього голосували. У результаті, більшість найнагальніших проблем Квасилова й до сьогодні залишаються невирішеними.

Що обіцяв. Вимагатиму від комунальних служб приведення тарифів у відповідність до реально наданих послуг.

Що маємо. Виконавчий комітет селищної ради під керівництвом Горбатюка за рік двічі збільшив тарифи на вивіз сміття. Крім того, комунальне підприємство «Рівнерайкомуненергія» збільшило тариф на тепло, в той час, як керівництво районної ради обурювалося, що влада Квасилова не надала жодних пропозицій, щоб зменшити вартість цієї послуги для населення.

Що обіцяв. Сприятиму у будівництві нового корпусу дошкільного навчального закладу «Лелека» для створення нових місць для наших дітей.

Що маємо. За допомоги Рівненської райдержадміністрації створено лише одну додаткову групу в Квасилівському ДНЗ на 30 дітей, у той час, як ще кілька сотень маленьких квасилівчан перебувають на черзі. Коли і за які кошти буде побудований новий корпус – спрогнозувати не береться ніхто.

Що обіцяв. Допомагатиму у створенні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Сприятиму членам ОСББ в отриманні пільгових кредитів для утеплення багатоповерхових будинків та влаштуванню автономного опалення.

Що маємо. Селищна рада жодним чином не допомагала мешканцям будинків, у яких хотіли створити ОСББ. Степан Горбатюк довго не погоджувався на проведення слухань на цю тему, як того вимагали депутати, заявляючи, що «усе саме організується». Коли громадська організація «Новий Квасилів», спільно з Міжнародним республіканським інститутом, вирішили провести семінар-навчання на тему «Управління та утримання багатоквартирних будинків: кому і навіщо це потрібно?», приміщення пан голова надав, але тільки за гроші. В результаті, дезорієнтовані мешканці переважної більшості багатоповерхівок відмовилися від ідеї створювати ОСББ і обрали управителем колективне підприємство «Житловик-1» Миколи Жильчука.

Що обіцяв. Буду вирішувати питання щодо пониження ґрунтових вод усієї території селища.

Що маємо. Ще на початку цього року селищна рада уклала договір з державним підприємством «Проектно-вишукувальний інститут «Рівнедіпроводгосп» на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення заходів із захисту від підтоплення повеневими та зливовими водами території Квасилова. Але ось уже майже рік усе залишається на рівні проекту. Коли влада селища реально візьметься за здійснення цих робіт, зокрема в районі вулиці Зеленої, де ситуація – катастрофічна, ніхто не знає.

Що обіцяв. Відновлення й ремонт доріг, а також будівництво мосту сполученням з с. Корнин, підтримка їхнього належного стану взимку.

Що маємо. Про жодні серйозні заходи з ремонту доріг, чи будівництва мосту в 2016 році мова не йшла. Натомість Степан Горбатюк та селищна рада зовсім нещодавно потрапили у два скандали. Перший стосувався роботи грейдера, який пустили вулицями Квасилова. Ця машина здерла дорожнє покриття, вивернувши на поверхню щебінь, що ремонтом, чи покращенням аж ніяк не назвеш. А кілька тижнів тому влада впродовж кількох днів не могла впоратися зі снігом на багатьох вулицях, що викликало чергову хвилю обурення з боку квасилівчан.

Що обіцяв. Завершення об’єднання територіальних громад в дієздатну територіальну громаду з центром в селищі Квасилів.

Що маємо. Степан Горбатюк так і не зумів переконати жоден населений пункт об’єднатися з Квасиловом. В результаті, в рамках проведення «Децентралізаційного марафону», представники влади Квасилова зробили сенсаційну заяву, що наше селище є самодостатнім і потреби об’єднуватися з сусідніми селами – немає. Якщо це рішення стане остаточним, то Квасилів втратить можливість отримати десятки мільйонів гривень, які центральна влада виділяє об’єднаним територіальним громадам на освіту та медицину.

Що обіцяв. Розвиток малого та середнього бізнесу – це розвиток економічного та соціального становища селища. Тому наша робота повинна буди злагодженою та дієвою, цього можна досягнути шляхом:

– врахування прав та інтересів підприємців у процесі підготовки та прийнятті рішень, що стосуються підприємництва;

– впровадженням програм розвитку малого та середнього бізнесу;

– активного залучення малого та середнього бізнесу до вирішення соціально-економічних проблем селища;

– залученням інвесторів та інвестицій, спрямованих на розвиток інфраструктури селища.

Що маємо. Жодна програма, що стосується розвитку малого та середнього бізнесу не впроваджена. Про залучення інвестицій також нічого не відомо. Підприємців чітко розділили на своїх і чужих. Першим дійсно усіляко допомагають та створюють їм найсприятливіші умови. Других – позбавляють права на торгівлю, або ж відмовляють їм у дозволі на здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином, можна зробити висновок, що голова Квасилівської селищної ради Степан Горбатюк в 2016 році виконав свої обіцянки не більше, ніж на відсотків п’ять, що є вкрай низьким показником ефективності. Більше того, в багатьох випадках, очільник селища робив дії, зовсім протилежні тому, що обіцяв перед виборами.

Хоча, можливо, ми усі просто не розгледіли тих позитивних змін, які відбулися з Квасиловом у 2016 році під час керівництва Степана Горбатюка? В такому випадку, селищний голова має змогу сам про них розповісти під час свого щорічної обов’язкового звіту перед громадою. Адже у пункті 7 статті 42 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено наступне: «Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов’язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін».

У 2016 році Степан Горбатюк перед громадою Квасилова ще не звітував. Час прийшов…

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (9 голос (а, ів), середній бал: 4,56 із 5)
Loading...