Проблеми у кожного свої…

Максим Коломис

Максим Коломис

Коломис Максим Анатолійович. Народився 4 вересня 1983 року.
Навчався в Рівненському інституту слов'янознавства Київського славістичного університету, де здобув вищу освіту та отримав диплом спеціаліста з міжнародних відносин.
Старший редактор відділу телепрограм телеканалу РТБ.
E-mail: kolomism@ukr.net
Максим Коломис

Усі люди різні, а відтак і пріоритети, і проблеми у них також різні. Часто владі видається, що вона займається чимось насправді важливим,  вона продовжує докладати зусиль у цьому напрямку. А громада тим часом усе це вважає неправильним і неефективним. Просто тому, що її представників конкретно у цей час більше хвилюють речі зовсім інші…

29 червня, на засіданні виконавчого комітету Квасилівської селищної ради лідер ГО «Новий Квасилів» Павло Дутко запропонував селищному голові Степану Горбатюку поставити підпис під меморандумом про приєднання до системи електронного врядування «Smart City», мотивуючи це тим, що така система надасть квасилівчанам змогу писати електронні петиції так само, як на всеукраїнському рівні їх пишуть Президенту Порошенку.

В такий спосіб, мовляв, голова зможе оперативніше дізнаватися про реальні проблеми людей, а самі мешканці – контролювати, як саме використовується бюджет їх селища. Буде нагода звернути увагу, скажімо, на дефекти ЖКГ у кожному конкретно взятому дворі, або ж на надмірну концентрацію там-таки агресивних бродячих собак.

Варто завважити, що система «Smart City» стає все популярнішою в Україні і Рівненщина на сьогодні є одним із її флагманів: на електронне урядування вже перейшли зокрема у Здолбунові, Вараші, Клевані та Зорі.

Наприклад, на сайті сусіднього Здолбунова після приєднання до «Smart City» розмістили електронну візуалізацію бюджету міста. Будь-яка цільова програма подана у таблицях та інфографіці, а відтак кожен зацікавлений може зрозуміти, на що і скільки коштів витрачається.

Першим в Україні селом, яке приєдналося до «Smart City», стала Зоря Рівненського району. За 6 місяців роботи тут з’явилося понад три сотні активних користувачів, опубліковано понад два десятки петицій, по третині з яких вже сьогодні ухвалено позитивні рішення. Тут-таки публікуються виявлені дефекти в житлово-комунальному господарстві і влада просто не може на них не реагувати.

Наведені приклади красномовно засвідчують, що маючи відкритий доступ до інформації, громада стає куди активнішою.

Виступаючи на виконкомі Квасилівської селищної ради, Степан Горбатюк побідкався, що на приєднання до «Smart City» сьогодні просто не має часу, оскільки витрачає його в першу чергу на питання, які, на його думку, є більш нагальними – ремонт фасадів багатоквартирних будинків та матеріальну допомогу хворим квасилівчанам. Підвищення якості діалогу з громадою очільник Квасилова також планує, але аж на вересень, коли буде запущено оновлену версію сайту селищної ради.

У «Новому Квасилові» надані пояснення вичерпними не вважають. Кажуть, що керівництво просто не налаштоване працювати прозоро, бо це суттєво обріже їх наявні можливості використовувати кошти так, як їм подобається. На думку пана Дутка, у Квасилові, наприклад, давно пора спорудити притулок для собак, оскільки їх розвелося так багато, що це стало справжньою проблемою для всіх, у кого є маленькі діти.

У відповідь пан Горбатюк запропонував «Новому Квасилову» виділити 2 гектари під притулок, мовляв, беріть і будуйте. Ті на пропозицію одначе не пристали, назвавши її несерйозною, бо ж не мають ані грошей відповідних, ані бажання робити те, чим за визначенням мусило би займатися керівництво селища.

Хто правий, влада чи активісти? Яка проблема нагальніша? Думаю, що, якби у Квасилові і справді з’явилася змога складати народні інтернет-петиції, таких питань не виникало б узагалі.

Ремонтувати будинки чи будувати притулок для собак? Де більше підписів, тим насамперед і займаємося. Керівництву легше складати ефективний план роботи, мешканцям не треба зайвий раз оббивати пороги. На виході отримуємо справжнє європейське народовладдя: коли влада прямо виконує волю більшості виборців, а ті, хто її критикує фактично втрачають можливості для огульного популізму.

У громадському секторі часто зароджуються по-справжньому прогресивні ідеї. Однак далеко не усі активісти готові рухатися далі слів. Тих же, хто налаштований реально працювати, аби втілити задумане в життя, варто найактивніше підтримувати. Адже європейськими мусять стати і влада, і громадські активісти.

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...