Рівненські нечистоти перероблятимуть у Квасилові

Кілька тижнів тому серед квасилівчан почали активно ширитися чутки, що всі нечистоти із мікрорайону «Щасливе», що у Рівному, вже невдовзі будуть постачатися трубами на очисні споруди до Квасилова. Природньо, що люди почали хвилюватися: чи безпечно це для екології селища?

Для того, аби підтвердити чи спростувати розмови стосовно перегону нечистот до очисних споруд Квасилова, ми звернулися до начальника служби водопровідно-каналізаційного господарства Рівненського району Андрія Турчина. Однак, він відповів, що нічого про це не чув, адже лише минулого тижня повернувся до роботи після довготривалого лікарняного.

Натомість у РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» таку інформацію підтвердили. Як повідомив директор підприємства Андрій Карауш у відповіді на наш інформаційний запит, до приймальної камери ОСК селища Квасилів з міста Рівного будуть потрапляти стоки лише з каналізаційно-насосної станції, яка запроектована в районі вулиці Новодвірської.

Пан Карауш запевнив, що на каналізаційну станцію всі необхідні дозволи та погодження відповідних організацій отримали. Крім того, він переконує, що квасилівські очисні здатні впоратися з додатковим навантаженням, адже вони використовуються лише на 30% від власної виробничої потужності. До того ж, як запевняє директор «Рівнеоблводоканалу», з вулиці Новодвірської до очисних споруд каналізації Квасилова постачатиметься лише 5% стічних вод від їх виробничої потужності. Тож, за його словами, це жодним чином не погіршить екологічний стан у Квасилові.

У тому, що шкоди від нечистот у разі правильного функціонування очисних споруд квасилівчанам не буде, переконаний і виконуючий обов’язки завкафедри водопостачання, водовідведення та бурової справи Національного університету водного господарства та природокористування міста Рівного, кандидат технічних наук Віктор Шадура:  

– Очисні споруди повинні працювати продуктивно. Якщо їхня система справлятиметься із такою кількістю нечистот і частина стоків не зливатиметься у річки, що протікають неподалік, шкоди екології не буде завдано. Адже нечистоти будуть йти по трубах, під землею.

Як бачимо, керівництво «Рівнеоблводоканалу» та науковці запевняють, що все буде гаразд за правильного підходу до переробки нечистот.

Тим часом у Квасилові люди продовжують відчувати їдкий сморід з очисних, які працюють тільки на 30% своїй потужностей. А ми – сподіватися, що обіцянки «Рівнеоблводоканалу» – не порожній звук і екологія селища дійсно не постраждає.

Ірина САМЧУК

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...