Розробника системи «Розумне місто. Квасилів» виключили з виконкому

rozrobnyka-systemy-rozumne-misto-kvasyliv-vyklyuchyly-z-vykonkomu

Рішення виключити з виконкому голову громадської організації «Новий Квасилів» Павла Дутка, який нещодавно запустив і активно просуває в селищі систему електронного врядування «Розумне місто. Квасилів» прийняли депутати Квасилівської селищної ради на сесії, що відбулася вчора, 11 жовтня.

Селищний голова Квасилова Степан Горбатюк звинуватив громадського активіста у небажанні співпрацювати, а також оприлюдненні рішень виконавчого комітету селищної ради в соціальних мережах, чого, на думку представника влади, робити не можна було.

У свою чергу Павло Дутко вважає прийняття подібного рішення незаконним і таким, що порушує право квасилівчан в доступі до публічної інформації:

– Про те, що мене хочуть виключити з виконкому, дізнався лише за кілька годин до початку сесії. Власне, перед самим пленарним засіданням це питання дивним чином і зявилося в порядку денному, ніким до того не анонсоване. Взагалі ж погрози виключити мене з виконкому отримував від Степана Горбатюка впродовж останнього року регулярно. І завжди після того, як голосував на засіданнях не так, як того хотілося селищному голові.

Пан Горбатюк був нещирим, коли сказав депутатам, що я не приймав його пропозиції до співпраці. Зовсім навпаки – це він відхиляв усі мої ідеї, за допомогою яких я намагався налагодити зв’язок між владою та громадою Квасилова. Яскравий тому приклад – відмова селищного голови підписувати з нами меморандум про співпрацю стосовно запровадження системи електронного врядування «Розумне місто. Квасилів».

Абсурдними вважаю і усі інші звинувачення влади на мою адресу. Мене впродовж багатьох років обурював той факт, що виконком селищної ради був ні чим іншим, як закритим клубом за інтересами. Тож ставши членом цього органу місцевого самоврядування, вирішив зробити його роботу максимально відкритою і прозорою, оприлюднюючи усі рішення в Інтернеті. Жодного порушення закону в цьому немає і бути не може. Існує Закон України «Про місцеве самоврядування» та доповнення до нього, де зазначено, що громадянин, а особливо – платник податків, має повне право дізнатися повні дані, прізвища і цифри будь-якого документа. Якщо інформація створювалася на користь конкретної фізичної, чи юридичної особи, яка просить у влади гроші, майно, землю, чи інші цінності, то вона має бути публічною і обов’язково оприлюднитися. Якщо ж депутати звільняють мене за те, що я оприлюднив публічну інформацію, то в Квасилові створюються усі передумови для корупційних схем. Можна припустити, що в майбутньому таємно видаватимуть гроші та землю і ніхто не зможе цього проконтролювати.

Наразі ще не вирішив, чи звертатимусь до суду з позовом стосовно свого поновлення у складі членів виконкому. Ще до мого виключення влада запустила механізм повного блокування усіх нових підходів до своєї діяльності, які я пропонував. Найбільше ж постраждають у цій ситуації мешканці Квасилова, які тепер знову дізнаватимуться про рішення виконавчого комітету лише з чуток, а не з офіційних документів.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...
 • Мешканець

  Ось http://www.rozumnemisto.org/about команда проекту “Розумне місто”! Щось я тут не бачу Павла Дутка. Саме ці люди створили систему! Тому виникає питання – з яких пір Павло Дутко став її розробником?! Павло Дутко може бути лише посередником між БФ «Разом для України» та апаратом місцевої влади. Запуском та налаштуванням системи також займається БФ «Разом для України», для підключення до системи подаються лише заявки. Тому якось гучно звучить “Запустив систему”.

  P.S. І взагалі дивно коли людина пише сама про себе від імені третьої особи.

  • Адмін

   Автор цієї статті – редактор сайту “Інший Квасилів” Олександр Казимирський.

   • Мешканець

    Я звичайно перепрошую, проте я жодного разу не зустрічав на цьому сайті згадувань ні про нього, ні про команду. Автор статті також не вказаний, що зазвичай робиться коли на одному порталі є кілька журналістів. До іншого, що я написав, коментарів більше не має? Можливо потрібно повідомити Олександру Казимирському, що він трішки не правий у деяких моментах та зробити відповідні правки?

 • delidon

  В статті помилка. Паша не розробник системи “Розумне місто”, а, як і я, людина яка після тривалої боротьби, все ж приєднала своє місто до неї. І гріш ціна керівникам цього міста, які не оцінили його роботу. Для прикладу – наш зорянський сільський голова вже 2 місяці як знаходить під арештом за підозрою у хабарі в 500 тис.грн. https://youtu.be/jD7u7RnzHI8 І цьому дуже допомогло в тому числі і впровадження системи “Розумне місто”, в яку розробники тісно інтегрували модуль “Відкриті фінанси”, який дістає всі транзакції з порталу публічних фінансів “E-Data”, завдяки чому кожна людина може бачити куди і скільки витрачає місцева влада коштів платників податків. Тому хочу поставити дуже негативну оцінку представникам влади Квасилова за їхні такі дії, бо насправді все-рівно, чи у виконкомі Павло чи ні, але система працюватиме і витрати кожної гривні з вашого бюджету вже бачить будь-яка людина. А на рахунок викладення рішень виконкому чи сесії, то вивчіть шановні представники влади, нарешті закони, бо якщо ви не знаєте, то я вам скажу, що будь-хто, навіть я, може приїхати до вас на сесію чи виконком, все відзняти на відеокамеру і викласти всі рішення у публічний доступ в інтернет. І нічого ви не зробите. А якщо будете ставити палки в колеса – то потрапите туди, де й наш голова…

  З повагою, Сергій Делідон.
  Член виконкому Зорянської с/р,
  представник команди “Розумне місто”.