Селище підтоплює, бо замулена труба?
Своє депутатське звернення на позачерговій сесії озвучив депутат Рівненської районної ради, квасилівчанин Дмитро Сільман. Воно стосується проблеми, яка ось уже не один рік нависла над мешканцям Квасилова – підтоплення окремих територій селища.
Зазначимо, що проблема підтоплення селища Квасилів бере свій початок ще у 80-х роках минулого століття. Відтоді, як в річці Струмок зник профіль русла і вода під час паводку стала виходити на заплаву. На підтоплених територіях надто довго фільтрується вода в грунт. Ґрунтові води знаходяться впритул з верхнім шаром грунту, практично на рівні поверхні води в ріці Устя, яка майже не рухається. А все тому, що створена штучна перешкода – шлюзи на Басівкутському озері, які декілька років тому були підняті на відмітку більше метра від існуючої. Від цього озеро стало більш повноводне і відповідно піднялися ґрунтові води північно-західної частини селища.
– Проблему підтоплення силами району, на жаль, вирішити неможливо, адже на розчищення русла річок Устя, Струмок та суміжних меліоративних каналів необхідно не один мільйон, тому сподіватися можна лише на державну програму, – зазначає голова Рівненської РДА Віталій Стельмах. – Однак, ми намагаємося в деякій мірі вирішити цю проблему самостійно. Зокрема, мова йде про міст, який знаходиться при в’їзді у селище Квасилів. Суть полягає в тому, що у водопроводі біля мосту просіла труба і, як наслідок, – погано пропускається вода. Селищна рада вже направила звернення до шляховиків, аби ті замінили цю трубу. Це дозволить хоча б частково вирішити існуючу проблему.
У той же час начальник Рівненського міжрайонного управління водного господарства Юрій Роговський повідомив, що аби забезпечити водовідведення з найбільш проблемних вулиць, варто проводити роботи у дві черги. Передусім на вулиці Зеленій необхідно зробити локальні заходи щодо вирішення проблеми: мова йде про влаштування водозбірного лотка, колодязя, трубопроводу та водопропускної споруди. Таким чином вдасться підготувати основу до більш радикальних заходів. Повноцінне ж осушення масиву можливе лише після зниження рівня води у водосховищі або проведення робіт з захисту заплави річки Устя від підтоплення, а це потребує значних капіталовкладень.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської районної ради.
Latest posts by admin (see all)
- На центральній вулиці Квасилова не розминулися дві автівки (+фото) - 21.03.2023
- Помер Анатолій Котовський - 20.03.2023
- У Квасилові ремонтували вуличне освітлення - 20.03.2023