Світлана Басовець: «Уже за рік після створення ОСББ можна отримати серйозні результати»

Світлана Басовець

Досить часто мешканці квасилівських багатоповерхівок нарікають на неефективну роботу влади селища та комунальників. Під’їзди, мовляв, обшарпані, прибудинкові території – занедбані, ремонт не проводився багато років. Звісно, з цим можна погодитися. Але водночас люди забувають про те, що можуть взяти відповідальність на себе і стати повноправними господарями власних будинків.

Для цього потрібно створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Як, приміром, це зробили мешканці будинку по вулиці Молодіжній, 28Б, де вже тривалий час існує ОСББ «Квасилівські зорі». Про те, чого вже вдалося досягти ОСББ та плани на майбутнє кореспондент порталу «Інший Квасилів» поспілкувався з його головою Світланою Басовець.

– Скільки років вже існує ОСББ «Квасилівські зорі», пані Світлано?

– Взагалі, ми зареєструватися ще 2005 року. Але лише трохи більше року тому будинок від’єднався від Квасилівського професійного ліцею. Тож датою початку справжньої роботи ОСББ можна вважати березень 2014 року.

– З чого все розпочиналося?

– Спочатку нам запропонували іти до ЖЕКу і заключати з ним договір. Але ЖЕК не охоплює усього того обсягу робіт, які потрібно було провести в будинку. Тому спробували працювати самі. Зібрали ініціативну групу зі створення ОСББ. Були люди, які цього боялися. Але я настояла, адже дуже хотіла подібних змін. Результат отримали вже в 2008 році, коли держава виділила нам, як єдиному ОСББ Квасилова кошти на покрівлю будинку.

– Скільки мешканців живе у вашому будинку? Чи всі вони підтримали ідею створення ОСББ?

– У будинку 116 мешканців. Особисто я не чула, щоб хтось був проти. Квартплата у нас наразі 1 гривня 80 копійок за квадратний метр площі. Ми її не піднімали. Тож усі задоволені.

– Які у Вас повноваження?

– Я голова ОСББ. Тож це все – моє господарство. Працюю поки на громадських засадах. Демонструємо, що люди можуть усе вирішувати самостійно і ні від кого не залежати. Наразі займаюся питанням землевідведення, адже земля навколо будинку ще до цих пір належить ліцею.

– Які переваги вашого ОСББ перед іншими багатоквартирними будинками?

– Головна перевага та, що коли надходять кошти за квартплату від мешканців, ми самі вирішуємо, на що їх витрачати і куди вкладати. Інші будинки на подібне не можуть розраховувати.

– І які досягнення? Які проблеми будинку вже вдалося вирішити?

– Досягнень вистачає. Приміром, за власні кошти замінили два стояки для дев’яти квартир. Встановили двоє сучасних вхідних дверей з домофонами. Під ними зовсім нещодавно зробили гарний поріг, ковані перила. Встановили навіси над дверями в обох під’їздах. І це ще тільки початок.

– А що буде далі?

– Зараз готуємося до зими і працюємо над утепленням будинку. Хочемо поставити лічильник тепла з регулюванням. Він недешевий, коштує 130 тисяч гривень. Але, гадаю, у нас все вийде. Далі будемо встановлювати сучасні вікна.

– У які терміни створення ОСББ себе виправдає? Коли люди відчують реальний результат?

– За рік, як це відбулося в ОСББ «Квасилівські зорі». Уже зараз ми отримали суттєві результати, але зупинятися на цьому не збираємося.

– Що можете побажати мешканцям інших багатоквартирних будинків Квасилова? Чи варто їм також створювати ОСББ?

– Хочу запросити їх до співпраці. Звичайно, ОСББ потрібно створювати. Не варто нічого боятися. Це тільки піде усім на користь. Тож створюйте ініціативні групи і починайте працювати над реальним покращенням стану своїх будинків.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...