Три кроки, завдяки яким Квасилів стане комфортним для людей

Павло Дутко

Павло Дутко

Дутко Павло Юрійович. Народився 30 травня 1981 року.
Навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті, де здобув вищу освіту та отримав диплом вчителя української мови та літератури, світової літератури.
Голова правління громадської організації «Новий Квасилів». Голова Рівненської районної організації політичної партії «Сила Людей».
Одружений, виховує сина.
E-mail: dutco@ukr.net
Павло Дутко

Не зважаючи ні на що, я переконаний, що у Квасилова є усі передумови, щоб розвинути власну інфраструктуру та стати селищем, в якому подобалося б жити як дітям, так і дорослим.

Сьогодні потрібно зробити усього три кроки, щоб Квасилів став комфортним для людей і в ньому розпочалися позитивні перетворення. Для початку слід вирішити проблему бродячих собак. Адже, якщо мешканці селища, і особливо діти, не можуть почувати себе в безпеці, усі інші питання автоматично відходять на задній план. На жаль, нинішня влада не спроможна нічого вдіяти з бездомними тваринами, і, як я зрозумів, взагалі не вважає це проблемою. Між тим, ми пам’ятаємо трагедію, коли влітку цього року одна і та ж собака покусала одразу кількох дітей в дворі багатоповерхового будинку. Якби Квасиловом керували більш відповідальніші люди, вони вже давно знайшли б спосіб відправити найбільш агресивних та небезпечних собак у притулки, які розташовані в сусідніх населених пунктах.

Другим і надзвичайно важливим завданням вважаю наведення ладу в сфері надання комунальних послуг у селищі. За останні місяці я чимало поїздив по Україні і можу порівняти, як працюють комунальники в Квасилові та інших містах. Майже завжди, на жаль, ці порівняння не на нашу користь. Взяти хоча б питання вивозу сміття. У Коломиї та Івано-Франківську фірма, яка спеціалізується на наданні даної послуги, поставила за власний кошт в кожен двір по контейнеру, в який господарям просто та зручно викидати сміття, що потім забирається. У Квасилові ж все відбувається з точністю до навпаки. За рекомендацією депутатів, з вулиць приватного сектора прибрали майже усі громадські контейнери, тож тепер наше селище ризикує перетворитися на суцільне стихійне сміттєзвалище. Я вже не кажу про ліфтові картки, які у Квасилові є чи не найдорожчими в Україні. І, схоже, усіх, від кого вартість проїзду в ліфтах безпосередньо залежить, така ситуація влаштовує.

Крім того, значно більшу увагу, ніж зараз, потрібно приділяти в Квасилові створенню нових та облаштуванню вже існуючих місць громадського простору. Демонстрація нами мультфільму на центральному дитячому майданчику чітко дала зрозуміти, що люди більше не бажають просто сидіти у своїх квартирах. Вони хочуть відпочивати цілими родинами разом із сусідами на вулицях. І для цього слід створювати парки, сквери для відпочинку, а також майданчики для розвитку громадянського активізму. Спілкуючись з квасилівчанами, я переконався, що люди мають чимало дуже хороших ідей з покращення публічного простору, що їх оточує. В багатьох містах України наразі діє громадський бюджет участі, коли влада заохочує людей долучатися до розвитку власних населених пунктів. Рано чи пізно до цього дійде і Квасилів.

На жаль, з нинішніми головою та складом депутатів селищної ради в подібні зміни не віриться, але їм лишилося недовго. Уже зараз є чимало молодих та прогресивних людей, здатних змінити систему і реалізувати усі ідеї з перетворення Квасилова на успішне та комфортне селище. Наразі ж політична партія «Сила Людей», яку маю честь представляти, займається створенням програми розвитку Квасилова в різних сферах, яку вже за кілька місяців винесемо на широке обговорення громади.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...