У Квасилові батьки бояться вести дітей до школи через кір

Найбільший серед усіх загальноосвітніх начальних закладів області спалах кору зареєстрований у Квасилівському НВК «школа-ліцей». Тут лише впродовж вересня-жовтня захворіло вже 73 учні та один працівник закладу. Таку сумну статистику оприлюднив сьогодні Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

І хоча офіційні статистичні дані з’явилися лише зараз, батьки школярів, які відчували, що їм чогось недоговорюють, ще раніше почали бити на сполох. Так мати першокласника Квасилівського НВК «школа-ліцей» Вікторія Рабчинська підтримує думку, що поки ситуація з кором не нормалізується, навчальний заклад потрібно закрити на карантин:

– Бути в страху вже немає сил, коли тобі доводиться по десять разів переміряти температуру та слідкувати за симптомами після кожного дня проведеного у школі. І це знаючи, що в класі є хворі на кір дітки. Я мама двох діток. Одна дитинка ще не має року. Я не хочу, щоб в мою сім’ю прийшла ця страшна хвороба. Діти й так хворіють на місяць декілька разів і вакцина не допомагає. Чому ніхто не подумає, яка це біда тоді в сім’ї і що робити батькам? Хто нам скаже, скільки дітей захворіло в школі і які цифри мають бути щоб її закрили нарешті на карантин? Чому чекають ще і ще хворих? Особисто я не хочу, щоб мій син захворів і тільки тоді закрили школу! Це схоже на якийсь експеримент на наших дітях. Квасилівська школа вже чекала останнього моменту коли був грип. У той час, як у Рівному всі школи закрили, наші діти продовжували вчитися. А що, як трапиться фатальний випадок? Тоді теж рахуватимуть, скільком ще потрібно захворіти для статистики?

Стурбований таким високим рівнем захворюваності на кір квасилівських дітей і батько першокласниці Квасилівського НВК «школа-ліцей» Юрій Лазаревич. Однак він вважає, що вирішити проблему можна лише шляхом вакцинації усіх без винятку школярів:

– Спалах кору в нас трапився через те, що чимало батьків не зробили вчасно своїм дітям щеплення від кору. Тож потрібно працювати в першу чергу в напрямку підвищення кількості вакцинованих школярів. А закриття школи на карантин вважаю не надто ефективним методом. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, дуже швидко та легко. Її інкубаційний період складає 21 день, коли симптомів не помітно, але інфікована особа буде заражати усіх інших. А перервати учбовий процес одразу на 21 день – це дуже складно.

Підтвердили, що у Квасилові склалася найгірша ситуація із кількістю хворих на кір у Рівненському районі і у Рівненському міжрайонниому відділі лабораторних досліджень. За їх інформацією, у Квасилівському НВК «школа-ліцей» хворі діти реєструються майже в кожному класі, а також захворіла гардеробниця.

Серед вихованців Квасилівського ЗДО «ясла-садок» за період з початку нинішнього року зареєстровано 18 випадків захворювання на кір. Захворіли також троє студентів Квасилівського професійного ліцею.

При проведенні аналізу щепленості встановлено, що в навчально-виховних закладах навчаються не щеплені учні, які не мають чергового щеплення проти кору або учні, що мають фіктивні записи щодо проведеної імунізації.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...