У Квасилові є вулиця з радянською назвою, яка підлягає перейменуванню

У Квасилові є вулиця з радянською назвою, яка підлягає перейменуванню

Як відомо, на початку квітня Верховна Рада прийняла Закон №2558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Не обійде стороною згаданий закон і Квасилів, який до цих пір до кінця не очистився від тоталітарного комуністичного минулого.

Закон про декомунізацію зобов’язує перейменувати назви областей, міст, селищ, сіл, районів, районів у містах, вулиць та всю топоніміку, що пов’язана з комуністичним режимом.
Більшість вулиць Квасилова, які мали радянські назви, перейменували ще на початку дев’яностих років. Приміром, вулиця Жовтнева уже багато років називається Вишневою, а вулиця Кузнєцова змінила назву на Білу. Разом з тим, у Квасилові ще залишається вулиця, яка носить радянську назву. Мова йде про вулицю 17 вересня, яка знаходиться за залізничним переїздом в напрямку Здолбунова. Її назва символізує собою радянську анексію західноукраїнських земель. Ця сумна подія відбулася 17 вересня 1939 року, коли на основі секретного протоколу щодо розподілу сфер впливу в Європі пакту Молотова — Ріббентропа між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною СРСР окупував землі Західної України.

Таким чином, Квасилівська селищна рада має півроку від набуття чинності закону, аби змінити комуністичну назву вулиці. Якщо цього не відбудеться, то таке рішення у формі розпорядження ухвалюється селищним головою.

Чи продемонструє Квасилівська селищна рада політичну волю, щоб раз і назавжди відмовитися від символів тоталітарного радянського минулого – дізнаємося вже невдовзі.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...