Учень Квасилівського професійного ліцею вважає, що його дискримінують

Учень Квасилівського професійного ліцею вважає, що його дискримінують

Не може отримати стипендію від держави рівнянин, який навчається у Квасилівському професійному ліцеї. Проблема полягає в тому, що хлопець ще не досяг 16-річного віку і не має паспорта, а від ідентифікаційного коду за релігійними переконаннями він відмовився. Про це повідомляє сайт РОГО «Комітет виборців України».

Через відсутність довідки про присвоєння ідентифікаційного номера в навчальному закладі відмовляються виплачувати учневі стипендію.  Адже згідно з Податковим кодексом України проводити такі виплати можна лише за умови, або коли отримувач коштів перебуває на обліку як платник податків і має ідентифікаційний номер, або за серією та номером його паспорта.

Керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», квасилівчанин Микола Глотов вважає, що вирішити цю проблему можна лише шляхом внесення відповідних змін до українського законодавства:

– Навчальний заклад «киває» на податкові органи, куди матері учня порадили звернутися для отримання підтверджуючих документів про відмову її дитини від ідентифікаційного номеру. У свою чергу, місцеві органи Міндоходів і зборів відмовляються видати такий документ, вказуючи на те, що для неповнолітніх у віці до 16 років законодавство не передбачає можливості отримання такого підтвердження. Як результат, виходить замкнуте коло несправедливості. Одна дитина у віці до 16 років, яка відмовилася від ідентифікаційного номера, не отримує стипендії. В той же час інші такі самі діти, які не відмовилися від коду, стипендії мають. І виходить, що єдина різниця, через яку є таке неоднакове ставлення до рівних, – це релігійні переконання дитини, її вік та відсутність офіційного документального підтвердження, що вона відмовилася використовувати ідентифікаційний код. Це непряма дискримінація.

У зв’язку з цим, Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» вирішила ініціювати внесення змін до Податкового кодексу України, які вирішать проблему дискримінації осіб, що відмовилися від ідентифікаційного номера. Суть запропонованих організацією змін до Податкового кодексу зводиться до того, щоб фізичній особі, яка не досягла 16 років та відмовляється від присвоєння їй ідентифікаційного номера, в свідоцтві про її народження податкові органи проставляли відповідну відмітку. Потреба в отриманні цієї відмітки пов’язана з необхідністю забезпечення таким особам можливості здійснювати будь-які платежі чи отримувати кошти від держави без наявності в них такого коду.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...