Вулицю Зелену продовжує затоплювати

Вулицю Зелену продовжує затоплювати

Про те, що Квасилів знаходиться на болоті – відомо усім. Але в селищі є вулиці, які найбільше потерпають від дощів та повеней. Серед них – вулиця Зелена, мешканці якої продовжують скаржитися на постійне підтоплення їхніх городів та осель.

Як розповів житель вулиці Зеленої Микола Устяновський (на фото), дана проблема існує вже 15 років і вирішувати її ніхто не збирається:

– До 2000 року наші двори не підтоплювало зовсім. Усе змінилося з будівництвом гаражів поблизу болота. Після цього піднявся рівень води. Як тільки пройде великий дощ – одразу заливає городи, хліви, а в моєму льосі вода піднімається до 70 сантиметрів. Я та сусіди змушені викопувати канави, щоб вода стікала з городів. Одного разу була історія, коли мені викачали септик, а вже за кілька годин він знову був повний. Крім того, від підтоплення тріскають та руйнуються і наші будинки. Жити в таких умовах дуже складно.

Як відомо, на іншій стороні вулиці Зеленої невдовзі земельні ділянки мають отримати учасники АТО з Квасилова. Микола Устяновський побоюється, що з початком будівництва ситуація ще більше погіршиться:

– Спочатку потрібно зробити водовідведення, а вже потім роздавати земельні ділянки. В іншому разі, якщо землю навпроти піднімуть ще на кілька метрів – вода в городах буде стояти постійно, а льохи нам потрібно буде просто засипати землею.

Серйозно непокоять постійні підтоплення також і іншу мешканку вулиці Зеленої – Катерину Ящук:

– В городах регулярно стоїть вода. Але і значна ділянка проїжджої частини вулиці також знаходиться в жахливому стані. Тут після дощів утворюється така багнюка, що дітей в садок та школу доводиться водити іншим боком, роблячи велике коло, оскільки пройти напряму неможливо. Якщо влада не може навести лад на вулиці, то нехай хоча б зробила невеликий тротуар, щоб могли пройти жінки з дітьми та старші люди. Але, на жаль, усім байдуже.

Насправді проблему підтоплення вулиць Зеленої і сусідньої Давньої вирішити не так вже і складно. Для цього слід здійснити капітальний ремонт меліоративних каналів на згаданих вулицях. У бюджеті розвитку Квасилова на 2015 рік закладено 30 тисяч гривень на те, щоб розпочати подібні роботи. От тільки змусити владу працювати в цьому напрямку ніяк не вдається ні мешканцям Зеленої та Давньої, ні громадським активістам. Усе, що спромоглася зробити селищна рада, то це отримати відповідні рекомендації щодо будівництва гідротехнічних споруд з метою організації водовідведення від міжрайонного управління водного господарства, за які заплатила майже 4 тисячі гривень. Інші ж гроші продовжують залишатися неосвоєними і про початок робіт з водовідведення наразі не йде навіть мова.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...