Як побороти алкоголізм в Квасилові

Павло Дутко

Павло Дутко

Дутко Павло Юрійович. Народився 30 травня 1981 року.
Навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті, де здобув вищу освіту та отримав диплом вчителя української мови та літератури, світової літератури.
Голова правління громадської організації «Новий Квасилів». Голова Рівненської районної організації політичної партії «Сила Людей».
Одружений, виховує сина.
E-mail: dutco@ukr.net
Павло Дутко

Проблема незаконного продажу горілки та її масового споживання нині є однією з найбільш гострих для Квасилова. Тож сьогодні усі ми: влада, поліція, громадські активісти та прості громадяни маємо об’єднатися, щоб протистояти цьому лиху.

На жаль, нині самогонники та інші люди, що споюють квасилівчан, почувають себе досить вільно. Натомість, як тільки представники громадської організації «Новий Квасилів» почали на усіх рівнях піднімати проблему алкоголізму, то одразу ж нажили собі чимало ворогів. Окремі власники розважальних закладів почали переслідувати нас і погрожувати судовими позовами. Крім того, нині наших активістів регулярно викликають у відділок поліції, щоб вони пояснювали, що мали на увазі, коли казали, що в Квасилові незаконно продають самогон. Але, не зважаючи ні на що, ми не збираємося зупинятися. Вже зараз ми зібрали адреси більш ніж десяти так званих «точок» на території селища, де торгують самогоном. Координати половини з них я особисто передав поліції. По інших – продовжуємо працювати, щоб отримати більше доказів. Тож саме подібна діяльність  є одним з головних пріоритетів громадської організації «Новий Квасилів», яка хоче, щоб наше селище було здоровим та безпечним для людей.

Не менше, ніж на самогонників, мешканці Квасилова скаржаться і на магазини та розважальні заклади. Усі в селищі знають, де можна купити 100 грамів на розлив і біля яких магазинів постійно доводиться бачити людей, що бажають прийняти свою чергову дозу алкоголю. Що ж стосується кафе-барів, то звичним явищем є порушення деякими з них режиму роботи. Є розважальні заклади, які працюють аж до третьої години ночі, хоча й не мають на це офіційного дозволу. Не важко здогадатися, який контингент відвідувачів там розважається і які проблеми вони створюють мешканцям будинків, що знаходяться поруч.

Також не варто забувати, що переважна більшість злочинів вчиняється саме у нетверезому стані. Саме це є причиною зґвалтувань, грабунків, бійок та інших правопорушень, які регулярно трапляються в Квасилові. Випивши горілки, люди, зазвичай, не вирушають додому спати, а ідуть шукати продовження розваг. І закінчуються такі пошуки досить часто потраплянням до поліцейського відділку, а то – і  на лаву підсудних.

Я вже не кажу про те, що взагалі дуже неприємно ходити з дитиною по Квасилову, і починаючи з самого ранку усюди бачити нетверезих чоловіків, які ледь стоять на ногах. Квасилів спивається, і потрібні радикальні кроки, щоб зупинити цю тенденцію.

Переконаний, що варто жорстко боротися як з самогонниками, які нині нічого не бояться, так і з власниками магазинів та кафе, що не дотримуються норм законодавства. Влада Квасилова повинна допомагати поліції та громадському формуванню у боротьбі з порушеннями закону. Скажімо, вже зараз у очільників селища є усі підстави звертатися в фіскальну службу щодо випадків незаконної торгівлі алкоголем одного з магазинів. Але, на жаль, немає особливого бажання цим займатися. Також слід організувати спільні комісії з представників влади, поліції та громадського формування, які б перевіряли дотримання розважальними закладами графіку роботи у нічний час. Особисто я, та інші члени громадської організації «Новий Квасилів» вже зараз готові увійти до складу такої комісії.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (6 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...