Звіт Горбатюка: що з ним не так

Павло Дутко

Павло Дутко

Дутко Павло Юрійович. Народився 30 травня 1981 року.
Навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті, де здобув вищу освіту та отримав диплом вчителя української мови та літератури, світової літератури.
Голова правління громадської організації «Новий Квасилів». Голова Рівненської районної організації політичної партії «Сила Людей».
Одружений, виховує сина.
E-mail: dutco@ukr.net
Павло Дутко

Як не намагається громада налагодити співпрацю із селищним головою Степаном Горбатюком, або хоча б поспілкуватися з ним раз у рік під час обов’язкового публічного звіту очільника Квасилова, цього зробити людям поки не вдається. Швидше за все, уже і не вдасться.

«Шановні депутати, члени виконавчого комітету селищної ради, жителі селища! За час мого головування стало доброю традицією щопівроку звітуватися перед громадою, депутатами, членами виконавчого комітету щодо проведеної  роботи у селищі Квасилів» – ось такими чудовими рядками розпочинається нібито звіт Кваасилівського селищного голови Степана Горбатюка, який за минулий місяць на офіційному сайті селищної ради продублювали аж двічі. Більше того, саме цей текст майже слово в слово прочитав з папірця пан Горбатюк спочатку на засіданні виконкому, а потім – і на сесії Квасилівської селищної ради. Здавалося б, чого ще треба жителям – дивіться відео виконкому та сесії, відзняте, до речі, опозиційною партією «Сила Людей», а не владою, і слухайте гарні слова про продуктивну роботу голови, депутатів та членів виконкому. От тільки реальність, на жаль, є значно сумнішою.

Не хочу окремо зупинятися на самому звіті голови, хоча, якщо відверто, ніяк не можу зрозуміти, який стосунок Степан Горбатюк має до особистого прийому голови райдержадміністрації та народного депутата в приміщенні селищної ради, або ж чому він називає продуктивною роботу влади стосовно створення об’єднаної територіальної громади з центром у Квасилові, якщо в результаті цієї роботи нам відмовили абсолютно усі сусідні сільські ради. А ставити собі у заслугу діяльність таких всеукраїнських інтернет-ресурсів, як єдиний веб-портал використання публічних коштів  e-data.gov.ua та сайту публічних закупівель «ProZorro» взагалі інакше, ніж анекдот не сприймається. Та сьогодні я хочу поговорити не про зміст, а про процедуру.

Як бачимо, перед депутатами та членами виконкому Степан Горбатюк прозвітувався. А чому ж він не зробив цього самого перед громадою? Адже саме жителі селища, а не депутати, найняли його на роботу і справно платять голові заробітну платню вже не один рік у вигляді податків.

Що таке взагалі звіт селищного голови і яким він має бути? Відповідь на це питання чітко і однозначно дає пункт 7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», де вказано наступне: «Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами». Оскільки жодної відкритої зустрічі зі звітом не було, відповідно, пан Горбатюк порушив згадану вище норму закону за два роки вже двічі.

Рік тому виборці Квасилова навіть провели власні збори, на яких ухвалили рішення звернутися до селищного голови, щоб зобов’язати його прозвітуватися про пророблену роботу. Але ні відповіді, ні самого звіту ми тоді від нього так і не дочекалися.

Звісно, сам селищний голова з твердженням, що він порушує закон, не погоджується. Степан Горбатюк і його оточення постійно заявляють, що очільник Квасилова звітувався, причому робив це нібито багато разів: на вулицях Короткій, Зеленій, Набережній та в інших місцях. На окремих із цих заходів був присутній і я. От тільки це були зустрічі з вирішення конкретних нагальних питань, які також, безумовно, потрібно проводити, але зі звітом вони не мають нічого спільного. Жодного разу в цих випадках громада Квасилова не була повідомлена на інформаційних ресурсах влади про зустріч, та й не говорив тоді голова не про те, що вже зробив, а про те, що зробить… Колись… Можливо…

Що ж змушує селищного голову та його оточення постійно маніпулювати свідомістю громадян та займатися підміною понять? Важко сказати, але думаю, що в першу чергу ним керує страх. Постійно спілкуюся з простими людьми і головне їх відчуття – страшенне розчарування діяльністю Горбатюка і його команди за два з половиною роки. Звісно, під час відкритої зустрічі з громадою виборці не приховуватимуть своїх емоцій, а сама дискусія буде дуже непростою. Виборці – це не депутати, які  майже не ставлять запитань. Під час звіту питань буде дуже багато і навряд чи всі вони сподобаються Степанові Горбатюку. Особисто я запитав би у голови, чому якість ремонту доріг селища минулого року була настільки низькою, чому вартість проїзду в ліфтах багатоповерхівок настільки висока і яких кроків він вжив для того, щоб її здешевити, чому пан Горюатюк за стільки часу так і не розпочав стерилізацію безпритульних тварин. Цей список запитань, які дуже не хоче чути Квасилівський селищний голова, можна продовжувати до нескінченості.

Звісно, так найпростіше – оточити себе колом власних найвідданіших підлеглих і писати про неіснуючі досягнення на сайті. З іншого боку, якби пан Горбатюк, не зважаючи на критику та неприємні емоції, таки наважився прозвітувати перед громадою на відкритій зустрічі, скажімо, в будинку культури, можливо тоді він би зумів налагодити зв’язок з громадою насправді. Але з плином часу в такий сценарій розвитку подій віриться усе менше.

Звісно, Степан Горбатюк не зможе тікати від людей завжди. Відверта розмова таки відбудеться. Але чим далі селищний голова її відкладатиме, тим гірші наслідки для його репутації це матиме. Хоча, куди вже гірше, ніж зараз.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...